​Hogwarts Legacy przebiło magiczną barierę. Ta sztuka udała się tylko nielicznym

Od czasu debiutu wyczekiwanej gry Hogwarts Legacy minął już ponad miesiąc. Najświeższe doniesienia i szacunki wskazują, że produkcja od Warner Bros i Avalanche Software wygenerowała ponad... miliard dolarów przychodów.

Hogwarts Legacy można mówić naprawdę dużo, a najwięcej o tym rozległym projekcie poświadczają same statystyki i liczby. W dwa tygodnie dzieło osadzone w magicznym świecie Harry’ego Pottera sprzedało się w liczbie ponad 12 mln egzemplarzy, co przełożyło się wówczas na 850 mln dol. przychodów.

Miliard dolarów już pękł? Hogwarts Legacy się nie zatrzymuje

Teraz po ponad miesiącu od premiery tej produkcji, szacunki serwisu TheGameSpoof poświadczają, że Dziedzictwo Hogwartu wygenerowało swoim producentom i wydawcom przeszło okrągły miliard dolarów przychodów. Jest to o tyle sensacyjny wynik, że jak już wspomnieliśmy, debiut tej gry miał miejsce tak naprawdę niedawno.

Reklama

Oczywiście gorący tytuł nadal sprzedaje się bardzo dobrze. W Wielkiej Brytanii stale znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej nabywanych gier. Dane ze Steama także ujawniają, że nie ma mowy o tym, by głośna produkcja spadła poza dziesiątkę listy bestsellerów. Już teraz nie ma wątpliwości co do tego, że Hogwarts Legacy będzie jednym z głównych kandydatów do zgarnięcia statuetki w kategorii tej najbardziej prestiżowej, czyli Gry Roku 2023.

Warto także nadmienić, że 5 maja możliwość zatopienia się w magiczny świat zaprojektowany przez Avalanche Software otrzymają także posiadacze starszych konsol - PlayStation 4 i Xbox One. Ciężko sobie wyobrazić, że ten debiut nie popchnie i nie wpłynie na kolejne rekordy sprzedażowe. Z kolei w sam środek wakacji, dokładnie 25 lipca Hogwarts Legacy ukaże się na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Urządzenie od japońskiego giganta cieszy się niesłychaną popularnością, więc z dużą dożą pewności antycypować można kolejnych rekordów w liczbie sprzedanych egzemplarzy gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy