Hogwarts Legacy nadchodzi na konsoli Nintendo Switch. Oto jak się prezentuje

Jeden z najgorętszych tytułów gamingowych tego roku wielkimi krokami nadciąga na kolejną platformę - Nintendo Switch. Do sieci trafiły kilka zrzutów przedstawiających fragmenty rozgrywki z produkcji od Avalanche Software.

Hogwarts Legacy pojawiło się na sklepowych półkach w lutym bieżącego roku, niemal natychmiastowo stając się prawdziwym bestsellerem na rynku. Napływające recenzje dotyczące tej gry mocno dały do zrozumienia, że mamy do czynienia z iście hitową produkcją, która jest murowanym kandydatem do zgarnięcia statuetki Gry Roku.

Sukcesywnie Hogwarts Legacy miało trafiać na kolejne platformy. W maju bieżącego roku magiczny RPG z otwartym światem przywędrował na konsole poprzedniej generacji, a więc PlayStation 4 oraz Xbox One. Najdłużej na zatopienie się w tej produkcji czekać muszą niestety posiadacze przenośnego Nintendo Switcha.

Reklama

Producenci gry aż dwukrotnie przekładali premierę Hogwarts Legacy na tym urządzeniu. Chcieli w ten sposób otrzymać pewność, że wydanie gry na handheldzie uniknie wszelkich niepowodzeń i klęsk np. optymalizacyjnych. Finalnie debiut gry wyznaczono na 14 listopada tego roku, więc do premiery został już niespełna miesiąc.

Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze screeny z gry na Switchu przedstawiające krajobrazy, sylwetki bohaterów i inne scenerie. Uczciwie trzeba przyznać, że Hogwarts Legacy na konsoli od Nintendo... nie wygląda źle. Zauważalnie szata graficzna jest znacznie słabsza niż na next-genowych konsolach, ale warto pamiętać, że mamy w tym przypadku do czynienia z przenośną mniej wydajną konsolą.

Przykładowo Mortal Kombat 1 na Switchu wyglądał... jednocześnie komicznie i upiornie. Sama płynność rozgrywki również pozostawała sporo do życzenia. Jeśli premiera magicznej produkcji od Avalanche Software będzie udana na sprzęcie od Nintendo, to bez cienia wątpliwości Hogwarts możemy uznać za jedną z największych i najlepszych premier ostatnich lat...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch | Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama