Reklama

Hitman 3 z czasową ekskluzywnością w sklepie Epic Games Store

​Już zacieracie ręce na najnowszą odsłonę przygód słynnego zabójcy na zlecenie? W takim razie mamy nadzieję, że...

... nie macie nic przeciwko czasowej ekskluzywności na Epic Games Store, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że przez pierwszy rok będzie to jedyna opcja na PC. Deweloper udostępnił filmik prezentujący nową angielską lokację do gry, na końcu którego czekała niespodzianka, a mianowicie logo sklepu Epic Games Store. Jak łatwo można się domyślić, takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem, więc gracze szybko wymyślili, że chodzi tu o ekskluzywność dla tego sklepu.

Oczywiście nie wszystkim taki pomysł się spodobał, bo Steam ma wciąż bardzo duże grono wiernych fanów, którzy kupują pecetowe produkcje tylko u Valve i przeklinają praktyki Epic Games. Pytanie tylko, czy dokładnie tak samo zachowują się, kiedy Epic Games Store regularnie udostępnia kolejne darmowe gry? Niemniej, sprawa jest już przesądzona i IO Interactive potwierdziło, że Hitman 3 będzie czasowym tytułem na wyłączność dla sklepu Epic Games Store, a fani Steama będą musieli poczekać dodatkowe 12 miesięcy, bo taka droga pozwoliła na "swobodę w tworzeniu Hitmana 3, by gra była dokładnie tym, czym sobie wyobrażali, że będzie".

Reklama

Co jednak ciekawe, deweloper zdecydował się na pewien ukłon w stronę graczy, którzy wcześniej grali na Steam, a teraz chcą się przesiąść. Twórcy Hitmana poinformowali bowiem, że umożliwią zainteresowanym import wszystkiego, co zdobyli i odkryli przy okazji poprzednich odsłon, by nie musieli zaczynać z pustymi rękami i proces zmiany platformy przebiegł bezproblemowo. Części graczy to z pewnością nie zadowoli, ale taka jest już branża gier wideo - nie da się zadowolić wszystkich i trzeba się z tym pogodzić.

Na szczęście ekskluzywność ta w żaden sposób nie wpływa na wersje konsolowe, więc w styczniu przyszłego roku, kiedy to planowana jest premiera nowego Hitmana, gra poza Epic Games Store zawita też na Xbox One, Xbox Series X, PS4,  PS5 oraz Google Stadia. Czekacie? W takim razie możecie nieco umilić sobie proces oczekiwania, bo już niebawem, a konkretniej w dniach 27 sierpnia - 3 września, będzie można za darmo pobrać z Epic Games Store reboot pierwszej części Hitmana, która cieszy się uznaniem graczy i recenzentów oraz może pochwalić wieloma nagrodami.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy