Hit Steama usunięty z kilku cyfrowych sklepów. Powodem promowanie hazardu

Balatro od kilkunastu dni bije rekordy popularności, przyciągając kolejne rzesze graczy. Tym razem jednak pokerowy roguelike mierzy się ze sporymi problemami. Produkcja zniknęła, prawdopodobnie tymczasowo, z niektórych cyfrowych sklepów.

Balatro sensacją Steama

Balatro trafiło na sklepowe półki dokładnie 20 lutego tego roku. Niemal od razu dzieło wpasowało się w szerokie gusta graczy. Najprościej rzecz ujmując rozgrywka w Balatro opiera się na mechanikach pokerowych podsyconych dodatkowo różnymi innymi ciekawymi elementami urozmaicającymi gameplay.

Budujemy naszą talię, rozgrywamy z ręki konkretne karty z różnymi dodatkami np. jokerami po to, by finalnie stworzyć największą możliwą kombinację i zgarnąć dużą liczbą punktów. Dynamika rozgrywki i rozbudowany tryb kampanii to dwa czynniki, które sprawiają, że Balatro cieszy się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem na platformie od Valve. Momentami tytuł gości w piętnastce najpopularniejszych gier.

Reklama

Dlaczego Balatro zniknęło ze sklepów?

Aktualnie jednak producenci Balatro mierzą się ze sporymi bolączkami. Dosyć sensacyjnie i nagle grze zmieniono rating i kategorię wiekową z 3+ na 18+, co oznacza, że w niektórych regionach świata dostępna jest ona dla osób pełnoletnich. W konsekwencji pokerowy roguelike zniknął z niektórych cyfrowych sklepów z kilku regionach na świecie.

Jak wytłumaczyli wydawcy gry z Playstack, rzekomym powodem takiej, a nie innej decyzji ma być fakt, że gra "zawiera wyróżniające się obrazy i materiały dotyczące hazardu".

Deweloperzy dodają również, że przed wydaniem gry w październiku kontaktowali się z komisją ratingową, która przyznała grze wówczas kategorię wiekową 3+. Prawdopodobnie jednak niebawem po licznych analizach wszystko wróci do normy, a Balatro ponownie trafi do sklepów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poker | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy