Balatro przebojem podbija Steama. Zwariowana gra dla fanów pokera

Dwa pierwsze miesiące 2024 roku mijają pod znakiem niespodzianek i nieoczekiwanych hitów w branży gamingowej. Kolejna perełka, która podbija właśnie Steama to Balatro - tytuł ten powinien wpasować się w gusta entuzjastów pokera.

Palworld, Enshrouded czy Helldivers 2. Co łączy i charakteryzuje te trzy produkcje gamingowe? Swoje debiuty zaliczyły one w tym roku i cieszą się na platformie od Valve kapitalnym poziomem popularności. Aktualnie na fali wznoszącej jest ten ostatni tytuł wyprodukowany przez Arrowhead Game Studios.

Do czołówki najpopularniejszych gier coraz mocniej puka także Balatro. Jest to gra powstała z ramienia studia LocalThunk, która swój debiut zaliczyła dosłownie kilka dni temu. Od tamtego czasu Balatro zgarnęło ponad 7 tys. recenzji na Steamie, z czego aż 95% pozytywnych.

Reklama

Balatro to z pozoru prosta gra, dodatkowo wyróżniająca się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi. Dzieło łączy w sobie elementy pokerowej rozgrywki z mechanikami prawdziwie roguelike’owymi. Budujemy talie kart, tworzymy pokerowe ręce, które następnie łączymy w różnorodne kombinacje gratyfikujące nas punktami.

Przy tym wszystkim korzystać możemy jeszcze ze 150 kart jokerów, 21 wariantów kart tarota czy 32 kart kuponów. Wszystkie te karty istotnie wpływają na nasz układ, wzmacniając w odpowiedni sposób nasze combosy. Balatro oferuje stertę możliwości, które tak naprawdę w pełni poznamy dopiero po kilkunastu bądź nawet kilkudziesięciu godzinach zabawy.

Pomimo tego, że Balatro wycenione zostało na Steamie na 64,99 zł, gra cieszy się olbrzymim uznaniem. W miniony weekend w produkcji tej przebywało jednocześnie ponad 35 tys. graczy, co jest zdecydowanie ogromnym sukcesem deweloperów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | poker
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama