Reklama

Historia świata Crossout

​Postapokaliptyczny świat, zniszczony przez pandemię zabójczego wirusa i uboczne skutki zbyt rozległego rozwoju technologicznego, to miejsce, toczyć się będzie rozgrywka Crossout, nowego MMO twórców War Thunder.

W tak ekstremalnych warunkach, na kompletnie zdewastowanym i zdegenerowanym terenie, gracze przetestują swoją kreatywność, zręczność oraz umiejętności tworzenia i ulepszania śmiercionośnych pancernych pojazdów, głównej broni w walce o przetrwanie. Ich budowa to nie wybór - to konieczność, aby przeżyć w trawionym zepsuciem świecie.

W 2021 roku tajemnicza epidemia wirusów przeszła przez całą planetę. Nazwano ją Crossout. Ludność we wszystkich krajach na całym świecie zaczęła wymierać w alarmującym tempie. Tych, którzy nie umarli w ciągu pierwszych kilku dni, torturowały halucynacje oraz niewyobrażalne bóle głowy. Wielu zwariowało, wielu nie wytrzymało i popełniło samobójstwo. Źródło choroby nigdy nie zostało wykryte, a miasta, które kiedyś tętniły życiem, stały się opustoszałą pustynią z ledwie garstką ocalałych.

Reklama

Media spekulowały o różnych możliwościach wybuchu epidemii. Niektórzy przekonywali, że promieniowanie telefonów komórkowych i telewizorów zostało skażone przez terrorystów za pomocą nowego technologicznego wirusa. Inni z kolei wysunęli tezę, że to atmosfera została skażona obcym wirusem na skutek zderzenia dużym meteorytem. A może zbyt duży skok technologiczny, który miał stworzyć nowy typ ludzkości?

Świat wypełnił chaos. Metropolie zmieniły się w nekropolie. Wielu próbowało uciec przed wirusem, stosując różnego rodzaju zabezpieczenia, np. maski do filtrowania powietrza, czy całkowicie rezygnując z używania elektronicznych urządzeń. Wszystko to było jednak daremne. Epidemia w ciągu kilku dni stała się pandemią na skalę, której ludzkość nigdy wcześniej nie doświadczyła.

Ale nie jest to jeszcze koniec ery ludzi. 20 lat po katastrofie Crossout, świat znajduje się w kruchej równowadze między przetrwaniem a anihilacją.

Każda lokacja w Crossout przedstawia cześć nowej historii świata. Mapa “Bridge" pokaże graczom, co wydarzyło się podczas kilku pierwszych dni katastrofy. Panica, zbliżający się koniec, barykady i znaki “Zakaz wstępu". Na innych mapach gracze zobaczą rozkład wszystkiego, co zbudowano przed pandemią, oraz to, jak ocalała garstka ludności adaptuje się do nowej rzeczywistości.

Kolejne szczegóły historii Crossout zostaną ujawnione wkrótce. MMO Crossout znajduje się obecnie w fazie alfatestów na platformie PC. Etap betatestów rozpocznie się wkrótce. Więcej informacji można znaleźć na: http://crossout.net

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy