​Heroes of the Storm ostatecznie bez rozwoju i wsparcia przez Blizzarda

Activision Blizzard ogłosiło, że nie będzie już oficjalnie wspierać Heroes of the Storm - popularnej gry z gatunku MOBA. W praktyce oznacza to koniec dużych aktualizacji.

Heroes of the Storm zagościło na rynku w 2015 roku. Tytuł zrobił sporo zamieszania w gatunku sieciowych battle aren. Sam HoTS miał być dla producentów bezpośrednim spadkobiercą tego, co wszyscy fani strategii mogli uświadczyć w grze StarCraft II.

MOBA od Blizzarda oprócz tego, że wpasowała się w gusta ogromnej społeczności graczy, to jeszcze silnie zaakcentowała swoją obecność na esportowych arenach. Heroes of the Storm regularnie pojawiał się na turniejach, a pule finansowe na tyle radowały graczy, że produkcja doczekała się wielu znamienitych esportowych zespołów nie tylko z Europy, ale i z całego świata.

Reklama

Finalnie HoTS plasuje się na 13. miejscu pod względem pul turniejowych w uwzględnieniu wszystkich gier esportowych. Na nic to się jednak zdaje. Czasy świetności tej kultowej już gry przypadają na lata 2015-2018. Od tamtego czasu Blizzard powoli, lecz sukcesywnie wygasza swoją grę.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez producenta 8 lipca czytamy, że Heroes of the Storm nie będzie otrzymywało żadnych dodatków i dużych aktualizacji, na podobnej zasadzie jak StarCraftStarCraft II. Deweloperzy od czasu do czasu wprowadzą jednak rotacje w swojej produkcji i połatają błędy, jeśli takowe się pojawią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Heroes of the Storm | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy