Reklama

Hearthstone: Nowe karty psują balans gry?

Popularna karcianka Blizzarda cieszy się dużą popularnością, ale wkrótce to może się zmienić, jeśli nie zmierzy się z problemem, który trapi ją od momentu wydania pierwszego dodatku.

Projektant karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft odpowiedział na zarzuty fanów dotyczące balansu gry, który pogarsza się wraz z dodawaniem coraz potężniejszych kart. Ben Brode w filmie na YouTube przyznał, że tak zwany "power creep" sprawia im kłopoty.

Power creep to zjawisko, z którym każda aktualizowana z czasem gra musi się zmagać. W końcu trzeba sprzedać graczom nową zawartość tak, by się nią zainteresowali, co w przypadku Hearthstone'a promuje wypuszczanie coraz silniejszych kart, podczas gdy stare talie stają się bezużyteczne. Brode stwierdza jasno, że życzą sobie wypuścić setki dodatków do Heroes of Warcraft - ważne jest więc, by gra zachowała odpowiednią "trajektorię".

Reklama

"Zgadzamy się, że to problem. To coś, z czym musimy sobie poradzić, by gra zdrowo się rozwijała, przyciągając zarówno nowych, jak i starych graczy. Od dawna jako zespół prowadzimy rozmowy na temat konkretnie tego problemy, i ciągle na ten temat dyskutujemy. Próbujemy wypracować wspólnie idealne rozwiązanie (jeśli takie istnieje) i upewnić się, że Hearthstone jest na drodze do sukcesu trwającego naprawdę długi czas" - mówi Brode.

Projektant zauważa, że problem nie dotyka tylko karcianych weteranów kolekcjonujących swoje talie od naprawdę bardzo dawna. Wpływa też na nowych zawodników, którzy stają się onieśmieleni przez wciąż rosnący poziom skomplikowania rozgrywki.

I choć w filmie nie padają propozycje konkretnych rozwiązań kwestii power creepa, dobrze wiedzieć, że planowane są działania w tym kierunku - muszę przyznać, że to jeden z głównych powodów, dla którego nie gram obecnie w Hearthstone'a. Film z wypowiedziami Brodego znajdziecie poniżej.

Mój ulubiony komentarz: "wydaje mi się, że każdy inny pracownik blizzarda jest wyssanym z życia liszem, a to jedyny człowiek który rozumie klientów, więc reszta uczyniła go twarzą hearthstone'a".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje