Reklama

Harry Potter doczeka się gry z otwartym światem

​W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat niezapowiedzianej jeszcze produkcji Harry Potter, ujawnionej po raz pierwszy już kilka lat temu. Teraz otrzymaliśmy szereg nowych szczegółów, takich jak to, kto jest odpowiedzialny za prace i na kiedy zaplanowano premierę intrygującej produkcji.

Zaczynając od końca, tytuł ma ukazać się podobno w przyszłym roku, już od razu na konsolach nadchodzącej generacji, a więc na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Do tego dojdzie zapewne PC, ale to nie jest jeszcze w stu procentach pewne - gra nie została przecież jeszcze oficjalnie zapowiedziana.

Za prace odpowiada rzekomo studio Avalanche Software, zajmujące się w przeszłości rozwojem serii Disney Infinity czy też Cars 3. Nie są to zbyt ambitne produkcje, więc firma musiała znacznie się rozrosnąć w ostatnich latach, ponieważ projekt z Harrym Potterem ma otrzymać otwarty świat.

Reklama

Obecnie nie znamy nawet nazwy, która podobno nie została jeszcze ostatecznie ustalona. W doniesieniach z października 2018 roku mówiło się, że wydawca - Warner Bros. - zastanawia się nad Harry Potter Magic Awakened lub Magic Forever. Zapowiedź najprawdopodobniej w sierpniu.

Materiał wideo, który opublikowało niecałe dwa lata temu, ujawniał interesujące widoki: wnętrze Hogwarts, potwory znane lepiej z filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", a także czarowanie, włącznie z interesującą mechaniką burzenia kolumn, które zawalają się następnie na przeciwników.

Dziennikarze dotarli nawet do wiadomości prasowej z ogłoszeniem tytułu. W tekście mowa o akcji umieszczonej w XIX wieku. Głównym bohaterem ma być student piątego roku w szkole Hogwarts, wybierany spośród ośmiu klas postaci. Co ciekawe, możemy grać jako dobra lub zła postać.

Dość interesująca jest historia samego Avalanche Software. Po wycofaniu z produkcji gier wideo, Disney zamknął studio w 2016 r., lecz już pół roku później ogłoszono, że firmę przejęło jednak Warner Bros., czyli - jak wiadomo - właściciel licencji nie tylko na filmy, ale i na gry z Harrym Potterem.

Pierwszą produkcją po przejęciu było wyścigowe Cars 3: Driven to Win, ale już na początku 2017 roku w ogłoszeniach o pracę pojawiały się stanowiska, które kierowano do osób z "głębokim zrozumieniem brytyjskiej kultury i gramatyki". Taka wiedza zapewne nie była potrzebna do Cars 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy