Reklama

​Guild Wars 2 z fantastycznym wynikiem na Steam. Kapitalna sprzedaż gry

Guild Wars 2 szturmem podbija listę najlepiej sprzedających się gier na świecie po tym, jak gra trafiła na Steam z okazji 10 rocznicy premiery.

Guild Wars 2 w tym roku obchodzi 10-lecie premiery. Z tej okazji ArenaNet w końcu wypuściła wersję gry dedykowaną platformie Steam. W niecały tydzień po tym fakcie, gra cieszy się taką popularnością, że różne jej wersje i wydania nagle zaczęły pojawiać się zaskakująco wysoko na listach najlepiej sprzedających się gier i dodatków na Steam.

Gra ArenaNet od lat miała problemy, by trafić do sklepu Valve. 23 sierpnia udało się jednak w końcu pokonać ostatnie trudności - w samą porę by zdążyć przed obchodami 10-lecia, które przypadają na 28 sierpnia. Jednak pomimo aż 10 lat na karku, gra nadal budzi zainteresowanie fanów. 

Reklama

Dwa dodatki do gry, Heart of Thorns oraz Path of Fire znajdują się w pierwszej pięćdziesiątce listy sprzedaży, a Complete Collection, zawierająca wszystkie trzy dodatki oraz pięć sezonów Living World znajduje się na miejscu 65. Na pierwszy rzut oka te wyniki mogą się wydawać przeciętne, ale należy brać pod uwagę, że na liście znajdują się nie tylko gry, ale także programy użytkowe, software dedykowany Steam Deckowi oraz okularom VR, jak również różnej maści DLC i Przepustki Sezonowe. 

Rankingi sprzedaży są tworzone na podstawie list w USA, ale Guild Wars 2 odnosi sukcesy na całym świecie. W Niemczech na przykład gra zajmuje 34. miejsce. Imponuje także opiniami i recenzjami graczy - większość należy do “bardzo pozytywnych", a liczba graczy regularnie rośnie od momentu wydania tej wersji. Jednym słowem, mimo początkowych trudności, ArenaNet zrobiło kawał dobrej roboty, wypuszczając tytuł na Steam.

Zadowoleni muszą z pewnością być też wieloletni fani gry. Guild Wars 2 zawsze była nieco w cieniu innych gier, szczególnie World of Warcraft czy Final Fantasy 14, ale zawsze gdzieś w tyle była grupa cierpliwych i oddanych graczy. Teraz mają nowy powód do świętowania - a już wkrótce do gry trafi kolejne rozszerzenie, które zostało oficjalnie potwierdzone przez twórców w marcu tego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Guild Wars 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy