GTA: W planach więcej gier z serii na Nintendo Switch

​Posiadacze konsol Nintendo Switch prawdopodobnie zagrają w przyszłości nie tylko w kolejne odsłony serii Grand Theft Auto.

11 listopada światło dzienne ujrzy Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition, czyli pakiet składający się z trzech odświeżonych wersji starszych odsłon serii. W jego skład wejdą Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas.

Rockstar przygotowuje go z myślą nie tylko o pecetach i dużych konsolach (Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5), ale także o Nintendo Switch. Już teraz można kupić wersję cyfrową trylogii, a 8 grudnia do sklepów trafi jej wydanie pudełkowe.

Reklama

Jednak to nie koniec dobrych wieści dla posiadaczy konsoli Nintendo. Co prawda Rockstar nie zapowiedział jeszcze niczego oficjalnie, ale jeden z leakerów - SamusHunter2 - ujawnił na Twitterze, iż Japończycy współpracują z Rockstarem nad zaadaptowaniem na Switcha silnika RAGE (Rockstar Advanced Game Engine).

To technologia, w oparciu o którą powstają ostatnie gry studia. Gdyby udało się dostosować ją do architektury Switcha, konsola mogłaby otrzymać dostęp do takich tytułów, jak Red Dead Red Redemption, Max Payne czy Midnight Club.

Oczywiście mocno ograniczona moc obliczeniowa nie pozwoliłaby prawdopodobnie uruchomić na Switchu takich gier, jak Red Dead Redemption 2 czy Max Payne 3, nawet po dużych cięciach graficznych (chyba że poprzez chmurę), ale już pierwsze odsłony tych serii mogłyby być na niej jak najbardziej grywalne.

Rockstar mógłby rozważyć też wydanie GTA Online w wersji na konsolę Nintendo. W tym przypadku raczej też nie obyłoby się bez wyraźnych cięć graficznych, ale gracze powinni się z tym raczej pogodzić. W końcu najważniejszy jest gameplay, prawda?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy