GTA: Vice City. Takiego zwiastuna legendarnej gry nie widzieliście!

"GTA: Vice City" jest jedną z najważniejszych gier w historii przemysłu gamingowego. Dzieło Rockstar Games w tym roku święciło ogromną rocznicę. Teraz studio TeaserPlay postanowiło stworzyć fanowski koncept intra gry, które zostało oparte na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games. Sami zobaczcie, jak świetnie wyszła ta koncepcja.

Miasto Vice City rozpala wyobraźnię

Legendarna gra "GTA: Vice City" w październiku tego roku obchodziła 20-lecie premiery. Pomimo upływu czasu, pozycja ta cieszy się wielką popularnością. Tytuł stał się wręcz ikoniczną częścią serii "Grand Theft Auto". Wynika to z niepowtarzalnego klimatu w samej grze. Miejscem akcji jest Vice City, czyli miasto mające być inspiracje Miami lat 80-tych. W tamtym okresie na Florydzie bardzo mocno istniał biznes narkotykowy.

Ukazane jest to także w grze, gdzie głównym elementem fabuły jest przemyt niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Vice City, które jest oświetlone charakterystycznymi neonami przypadło do gustu milionom graczy z całego świata. Niestety później seria nigdy nie wróciła do tego klimatu, czego wielu żałuje. Istnieje jednak szansa, że "GTA VI" będzie częściowo lub w całości osadzone w tej właśnie lokacji.

Reklama

Studio TeaserPlay postanowiło spełnić pragnienia wielu graczy. Przedsiębiorstwo opublikowało w serwisie YouTube.com scenę z intra gry, ale przedstawionej na silniku graficznym Unreal Engine 5. Sami zobaczcie, jak wygląda ten projekt.

Kolejny projekt TeaserPlay zapiera dech w piersiach

Materiał nie jest długi, gdyż trwa nieco ponad dwie i pół minuty. Widzimy na nim bohaterów części “Vice City" na czele z Tommym Vercettim i Kenem Rosenbergiem. Wsiadają oni do legendarnego modelu Mercedesa. Następnie dochodzi do przekazania walizki napełnionej pieniędzmi. Oświetlenie miasta, twarze postaci i szczegółowość wykonania otoczenia robi naprawdę wielkie wrażenie.

Trailer wygląda tak, jakby była to oryginalna zapowiedź niesamowitego remake’u legendarnej części "GTA". Niestety jest to tylko nieoficjalna "przeróbka" i nie ma ona nic wspólnego z Rockstar Games. Być może jednak kiedyś doczekamy się tego typu odświeżenia produkcji sprzed ponad 20 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA: Vice City
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama