Reklama

​GTA VI. Microsoft ujawnia datę premiery wyczekiwanej gry?

Microsoft stoi przed największym przejęciem w historii branży gier wideo, a z dokumentów przedstawionych przez giganta brytyjskiemu regulatorowi ds. konkurencji mogliśmy przypadkiem dowiedzieć się o... dacie premiery gry Grand Theft Auto VI.

Rockstar Games nie ma szczęścia w ostatnich kilku miesiącach. We wrześniu miał miejsce największy wyciek w historii branży. Cały Internet zalany został plikami źródłowymi i filmami prezentującymi gameplay z nadchodzącej, wyczekiwanej nowej odsłony serii Grand Theft Auto.

Teraz z kolei inne ciekawe smaczki możemy wyczytać w obszernym dokumencie przedstawionym instytucji CMA (Competition and Markets Authority) przez Microsoft. Rzeczony dokument zawiera aż 111 stron, a najciekawsze treści znajdziemy na stronie nr 24.

Reklama

GTA VI w 2024 zaliczy swój debiut? Tak twierdzi Microsoft

Microsoft z przekonaniem twierdzi tam, że premiera Grand Theft Auto VI będzie miała miejsce w 2024 roku. Nie są to jednak wewnętrzne informacje giganta z Redmond. Producent konsoli Xbox powołuje się natomiast na treści przedstawione jakiś czas temu przez serwis Tech Radar, na łamach którego podano, że właśnie wtedy ma nastąpić to historyczne wydarzenie.

Oczywiście premiera GTA VI w roku 2024 wcale nie musi być fikcją. Takie przecieki związane z tymi ramami czasowymi pojawiały się już w przeszłości. W obliczu wrześniowych przecieków, pracownicy Take-Two zadeklarowali, że wyciek plików źródłowych nie będzie miał wpływu na proces produkcyjny gry.

Fani od dawna czekają jednak na kolejne oficjalne informacje dotyczące szóstej odsłony kultowej serii. Na tę chwilę, jedyne co możemy powiedzieć o GTA VI, to że jest to najbardziej wyczekiwana w branży produkcja. Konkurencja jest spora w postaci chociażby Hogwarts Legacy czy Starfield, ale to jednak o GTA VI mówi się od wielu, wielu miesięcy...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA VI | Rockstar Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy