Reklama

​GTA VI. Haker odpowiedzialny za wyciek materiałów z gry aresztowany?

Sieć obiega właśnie informacja o aresztowaniu 17-latka podejrzanego o włamanie i wyciek do sieci materiałów z gry GTA VI. O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu i być może finalnie znajdzie ona teraz swój koniec.

Przypomnijmy, że do największego w branży gier wycieku danych doszło w minioną niedzielę nad ranem. Internet zalały filmy i zrzuty ekranu prezentujące wstępny stan rozgrywki z głośnej i wyczekiwanej produkcji Grand Theft Auto VI, o której do tej pory pojawiało się tylko sporo nieoficjalnych doniesień.

Materiały zajmujące w sumie ponad 3 gigabajty bardzo szybko się rozprzestrzeniały do wielu zakątków sieci. Kompilacje i filmy można było znaleźć w przeróżnych serwisach społecznościowych. Potem branża gier otrzymała kolejny wstrząs. Na jednym z for haker odpowiedzialny za wyciek chciał zawrzeć umowę z Rockstar Games, twierdząc, iż jest w posiadaniu kodu źródłowego nie tylko do GTA VI, ale także do poprzedniej odsłony serii - GTA V.

Reklama

Sporo skandalu wywołały również doniesienia, że ta sama osoba, która wykradła materiały produkcyjne od Rockstar Games i Take-Two może stać za naruszeniem bezpieczeństwa danych w firmie Uber.

17-latek podejrzany o atak na Rockstar Games i Ubera został aresztowany?

Z kolei teraz w sieci pojawiły się przesłanki mówiące o tym, że policja dokonała aresztowania 17-latka, wobec którego istnieje podejrzenie, że stoi za wspomnianymi wyżej działaniami hakerskimi.

Wieści takie przekazał dziennikarz Matthew Keys. Aresztowanie miało nastąpić na terenie Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Według informacji sprawą zajmowały się również: Jednostka ds. Cyberprzestępczości oraz Federalne Biuro Śledcze.

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin pojawią się oficjalne oświadczenia i raporty policyjne. Jeśli 17-latkowi uda się postawić zarzuty i je udowodnić, to konsekwencje prawne mogą być opłakane w skutkach, zważając na to, z jakim wyciekiem mieliśmy tak naprawdę do czynienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA VI | Rockstar Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy