Reklama

GTA V w wersji konsolowej bije rekordy sprzedaży!

Wbrew temu co sądzili niektórzy, gra Grand Theft Auto V wydana na konsole nowej generacji okazała się dużym sukcesem... przede wszystkim finansowym. Jak się okazuje, odświeżona wersja tego dzieła sprzedała się w liczbie około pięciu milionów egzemplarzy.

Wydanie popularnego GTA V na next-geny to jedna z najbardziej wyczekiwanych dat w branży. Rockstar Games obiecywał, że odświeżony tytuł zawierał będzie skrócone czasy ładowania, obsługę nowoczesnego kontrolera Dual Sense, nowe tryby graficzne i wiele innych rozmaitych dodatków.

Po premierze gry w połowie marca bieżącego roku, na odświeżone GTA V spadła ogromna fala krytyki ze strony społeczności graczy. Nie dość, że tytuł był mocno wybrakowany i zawierał sporo błędów (brak działania lusterek w samochodach i dysfunkcjonalne radio w autach), to jeszcze zapowiadana rewolucja okazała się być tylko marginalna.

GTA V wydane na PlayStation 5 i Xbox Series X/S wielkim hitem sprzedażowym

Reklama

Pomimo wszystkiego, co powyższe, odświeżona wersja Grand Theft Auto V odnotowała fantastyczne wyniki sprzedażowe (kwartalne). Jak poinformowała Hannah Sage, wiceprezes ds. finansów w Take-Two, gra osiągnęła liczbę około pięciu milionów sprzedanych egzemplarzy.

Dowiedzieliśmy się również, iż wyniki zdecydowanie przerosły oczekiwania producentów. Aktualnie sprzedaż GTA V w uwzględnieniu wszystkich platform i wydań przebiła imponujące 165 milionów kopii na rynku. Wszystko wskazuje więc na to, że gry od Rockstar Games zawsze będą rozchodzić się jak świeże bułeczki, niezależnie od zawartości i jakości produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy