Reklama

GTA V na next-geny już w listopadzie

Rockstar poinformował, że Grand Theft Auto V w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S ukaże się w sklepach 11 listopada bieżącego roku.

Studio już w roku ubiegłym poinformowało, że pracuje nad piątą częścią GTA w wersji na konsole nowej generacji, ale aż do teraz nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się reedycji. W końcu poznaliśmy oficjalną datę premiery - 11 listopada 2021.

W tym samym dniu zadebiutuje wersja na obie konsole, ale tylko posiadacze PlayStation 5 będą mogli bawić się w GTA Online za darmo przez trzy miesiące. Gracze, którzy kupią wydanie na Xboksy Series X|S, za dostęp do modułu online będą musieli zapłacić lub zaczekać do lutego 2022.

Autorzy zapewniają, że Grand Theft Auto V na next-geny nie będzie jedynie remasterem z podbitą do 4K rozdzielczością i podwyższoną do 60 liczbą klatek na sekundę (te zmiany są niemal pewne).

Reklama

Zapowiadają, że w grze pojawi się także szereg ulepszeń w zakresie szaty wizualnej oraz funkcji niedostępnych do tej pory. GTA V na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S ma być ładniejsze, płynniejsze, rozszerzone względem oryginału, bogatsze w funkcje oraz bardziej responsywne (przyjemniejsze w sterowaniu).

Nie wiadomo, czy posiadacze wersji na PlayStation 4 i Xboksy One (czyli tej już zremasterowanej w porównaniu do oryginału z PlayStation 3 i Xboksów 360) otrzymają upgrade do wydania next-genowego za darmo, czy też będą musieli za niego dodatkowo zapłacić. Jednak bardziej prawdopodobny wydaje się ten drugi scenariusz. W końcu Rockstar podkreśla, że nie będzie to zwykły remaster, tylko częściowo nowa gra.

Jak widać, Rockstar skupia się obecnie na monetyzowaniu Grand Theft Auto V (którego łączna sprzedaż przekroczyła już 140 milionów egzemplarzy) i GTA Online (w którym - nawiasem pisząc - w październiku pojawi się sporo nowej zawartości, nawiązującej do dwudziestolecia trzeciej części serii). W tej sytuacji raczej nieprędko usłyszymy o "szóstce" (choć ta - jak wiadomo - najprawdopodobniej już powstaje).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje