GTA: Rosyjska cosplayerka zablokowała wiadomości prywatne po nękaniu

​Seria gier Grand Theft Auto nie jest znana z tego, że dostarcza inspiracje dla cosplayerów. Inaczej jest w przypadku pewnej Rosjanki, która zdecydowała się pochwalić swoim najnowszym dziełem w serwisie Reddit.com. Jednak ten ruch nie był dobrym pomysłem, gdyż kobieta zaczęła być nękana przez niektórych użytkowników.

GTA przeżywa "drugą młodość"

Seria Grand Theft Auto jest jedną z najpopularniejszych w historii gier wideo. Jej początek sięga aż 1997 roku, kiedy to na półkach sklepowych pojawiła się pozycja pod takim samym tytułem. Gra szybko zyskała duży rozgłos dzięki bardzo odważnemu konceptowi. Gracz mógł wykonywać misje, kraść samochody czy też zabijać przechodniów. Jak na tamte czasy, był to bardzo kontrowersyjny pomysł, ale przyjął się bardzo dobrze na rynku.

Pierwsze dwie części były w 2D, trzecia była dopiero wielkim przełomem. Zapoczątkowała serię w trzecim wymiarze. Od tamtego czasu, czyli od 2002 roku popularność nieustannie rosła. GTA obrosło legendą i kolejne części były czczone przez graczy. Wynikało to między innymi ze świetnych fabuł napisanych przez pracowników Rockstar Games, mechanik, grafiki czy też humoru. Ostatnia część wydana została w 2012 roku i było to GTA V.

Reklama

O serii zrobiło się głośno na nowo w ubiegłym roku. Twórcy postanowili zremasterować trzy części - GTA: III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Początkowo pomysł ten spotkał się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami ze strony graczy. Jednak po premierze odświeżonych legendarnych części już nie było tak dobrze.

Produkcje zawierały mnóstwo błędów, wiele elementów było źle poprawionych, misje ułatwione w bardzo dużym stopniu. Projekt ten zawiódł miliony graczy. Okazuje się jednak, że cosplayerzy zauważyli zainteresowanie GTA i chcą je wykorzystać. Jednak nie zawsze ma to pozytywne skutki. Przekonała się o tym jedna z Rosjanek.

Artystka nękana w sieci

Rosyjska cosplayerka o pseudonimie "Dadahanych" opublikowała swój projekt cosplayu jednej z najbardziej charakterystycznych grafik w GTA: Vice City. Jest to słynna kobieta w różowym bikini trzymająca w ręku drinka. Projekt ten bardzo szybko zdobył wielkie uznanie i zainteresowanie na Reddit.com. Wielu użytkowników namawiało kobietę, by ta udostępniła to zdjęcie na Instagramie w lepszej rozdzielczości, niż ta, która jest dostępna na Reddicie.

Jednak nie wszyscy użytkownicy byli kulturalni dla kobiety. Wielu z nich pisało prywatne wiadomości, które były bardzo uporczywe, a czasami miały znamiona nękania. Kobieta była zmuszona zablokować dostęp do wiadomości prywatnych. Rosjanka zdecydowała się na udostępnienie cosplayu na Instagramie.

Należy dodać, że nie był to premierowy projekt artystki. W przeszłości przebierała się za takie postacie jak między innymi Wonder Woman, Black Widow czy Johnny Bravo. Wcześniej jednak cosplayerka nie była szerzej popularna i nie miała większej liczby obserwatorów. Teraz to może się zmienić. Projekt związany z Grand Theft Auto prawdopodobnie będzie motorem napędowym dla artystki, a ta znajdzie jeszcze więcej motywacji, by tworzyć kolejne autorskie projekty.

Byłaby to kapitalna wiadomość dla użytkowników, gdyż widać, że dysponuje ona ogromnym talentem, a cosplaye wykonane są z największą starannością. Rosjanka dostanie to, na co zasłużyła, czyli znacznie więcej rozpoznawalności. Można zatem spodziewać się, że w najbliższych miesiącach lub nawet tygodniach znajdziemy na jej profilach w mediach społecznościowych kolejne koncepcje na znakomicie dobrane przebrania za znanych bohaterów z popkultury. Wiele wskazuje na to, że będą one dotyczyły klimatów superbohaterów z uniwersum Marvela, bo to w nich najbardziej się specjalizuje kobieta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy