Reklama

GTA Online: Uważajcie na groźny exploit. Apel o zabezpieczenie komputerów i rozwagę!

​Wśród graczy GTA Online coraz głośniejsze stają się apele, by póki co powstrzymać się od gry - wszystko z powodu wykrytego niedawno, niebezpiecznego exploita.

Informacja o zagrożeniu po raz pierwszy została ujawniona na Twitterze, gdzie jeden z graczy opublikował screeny z gry, na których widać efekty działania exploita, który umożliwia między innymi manipulowanie statystykami gry, a co gorsza - wpływać na konta innych graczy, włącznie z ich zdalnym banowaniem lub usuwaniem.

Tez2 ostrzega innych, by zabezpieczyli swoje komputery sprawdzonym firewallem, a najlepiej - tymczasowo w ogóle zrezygnowali z podłączania się do gry, dopóki Rockstar nie zlokalizuje problemu i się z nim nie upora. Jednak na tym nie koniec. W kolejnym wpisie Tez2 informuje, że wykryty exploit może się okazać niebezpieczny nie tylko z powodu potencjalnych szkód na naszym koncie w GTA Online, ale przede wszystkim - jeszcze bliżej niesprecyzowanego zagrożenia dla komputera ofiary.

Reklama

Z informacji jakie posiada Tez2, Rockstar zdaje sobie sprawę z zagrożenia i jego usunięcie jest aktualnie największym priorytetem dla deweloperów. Sama firma natomiast jeszcze nie ustosunkowała się w żaden sposób do doniesień. Zdaniem Tez’a istnieje co prawda sposób na "naprawę" konta, który ma polegać na usunięciu katalogu "Rockstar Games" z folderu "Dokumenty" na dysku twardym oraz przeładowaniu gry, by odświeżyć dane profilu, ale jak sam napisał, jest to sposób "tymczasowy". Poza tym sam problem wydaje się zbyt poważny, by ryzykować być może jednak nieodwracalnymi problemami z kontem.

Dlatego również apelujemy o obserwowanie sytuacji, zabezpieczenie komputera (dobry antywirus i firewall to i tak podstawa funkcjonowania w internecie) i o ile to możliwe - powstrzymanie się od gry przez kilka najbliższych dni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy