GTA Online: Jak zmieniał się kultowy tryb Grand Theft Auto na przestrzeni dekady

GTA Online to dynamiczna, ciągle ewoluująca gra online dla maksymalnie 30 graczy, w której każdy może zbudować swoje przestępcze imperium.

Grand Theft Auto V samo w sobie jest ogromnym, pełnym szczegółów i żyjącym światem, GTA Online zawiera to co tryb singleplayer - w tym ciekawe misje, jak poszukiwania zaginionych plików z muzyką Dr.a Dre, miejsca spotkań graczy jak wyścigi Los Santos Tuners i nocne kluby After Hours. A do tego nieskończony strumień trybów i misji pobocznych, stworzonych zarówno przez deweloperów z Rockstar jak i samych graczy.

Od zera do mafijnego milionera, czyli GTA w pigułce

Reklama

Nieważne czy prowadzimy dużą agencję, planujemy i wykonujemy skomplikowane napady, urządzamy nielegalne wyścigi czy prowadzimy klub nocny - wybór aktywności w grze jest tak wielki, że każdy z graczy znajdzie coś dla siebie. Od momentu debiutu GTA Online 10 lat temu, do gry trafiło ponad 40 olbrzymich i darmowych aktualizacji, a kolejne już czekają w kolejce.

Niedawno wersje GTA Online na PlayStation 5 oraz nowe Xboxy doczekały się odświeżonego interfejsu, a wraz z nim pojawiły się nowe możliwości, takie jak tryb Budowania Kariery, bonusy za migrację z konsol poprzedniej generacji oraz różnego rodzaju pomniejsze poprawki.

Nowa kariera

Tryb Budowania Kariery jest narzędziem, które prowadzi ich przez kolejne szczeble w przestępczym światku. Tryb ten zastąpił wcześniejsze sekwencje tutorialowe, gdzie gracze byli po prostu od razu wrzucani w środek akcji. Teraz mogą wybrać jedną z czterech wcześniej przygotowanych ścieżek kariery - szefa, żołnierza, właściciela klubu nocnego lub Bikera, powiązanego ściśle z gangami motocyklowymi.

Kiedy już zdecydujecie się na swoją ścieżkę, otrzymujecie potężny bonus by kupić nieruchomość, dobry samochód oraz niezbędne uzbrojenie - i tak zaczynacie swoją karierę.

Pierwsze kroki w półświatku przestępczym

Sama rozgrywka zaczyna się od posterunku policji w Los Santos, gdzie tworzymy postać. Po wyjściu na wolność mamy się skontaktować z mechanikiem po świeże cztery kółka. Po drodze do nowo nabytej nieruchomości kupujemy broń, a na miejscu nadajemy naszemu gangowi nazwę i z firmowego komputera odpalamy pierwsze misje.

Jako szefowie gangów możecie zamawiać kolejne pojazdy, zatrudniać ochronę, mierzyć się z wyzwaniami dla VIPów, koordynować specjalne przesyłki. Takich aktywności jest jednak znacznie więcej. Wraz z dodatkiem Los Santos Drug Wars pojawiły się też laboratorium chemiczne oraz lakiernia samochodowa.

Aktywności i rozrywka w GTA Online

Oprócz misji fabularnych, GTA Online zawiera też aktywności poboczne, takie jak tryb dowolny, tryby rywalizacji, wyścigi i wiele innych. Samych zleceń w trybie dowolnym jest ponad 300, nie wspominając już o innych zadaniach. A w czasie wolnym od prowadzenia przestępczych działań można zagrać w golfa, tenisa, popływać w wirtualnym basenie albo pójść na imprezę.

Oczywiście w GTA Online nie mogło zabraknąć stacji radiowych, które oferują cały przekrój brzmień - od house, przez rap, punk, po klimaty latino. Nową muzykę można też zbierać i kolekcjonować w ramach specjalnych wydarzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA Online | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy