Reklama

GTA nie powróci do Londynu. Na razie nie powstaje żadna nowa część serii

Grand Theft Auto V zostało już wydane, czym teraz zajmie się więc Rockstar?

Nie wiadomo, ale na pewno nie odsłoną cyklu osadzoną w Londynie, developerzy nie pracują też nad częścią tworzoną z myślą o next-genach, choć przyznają, że są zainteresowani nowymi konsolami Microsoftu oraz Sony.

Niemal wszystkie odsłony GTA osadzone były w USA - poza jedną. Po wydaniu "jedynki" Rockstar stworzył część o podtytule London, która przenosiła graczy do - jakżeby inaczej - stolicy Wielkiej Brytanii. W wywiadzie dla Guardiana Dan Houser, jeden z szefów studia, przyznał, że na Wyspach można byłoby opowiedzieć wiele ciekawych historii i stworzyć interesujące mechanizmy rozgrywki.

Reklama

Nie jest jednak pewny, czy tego właśnie potrzebuje najsłynniejsza gangsterska seria. Dodaje również, że - przynajmniej według niego - "GTA to Ameryka". Nie ma się też, co spodziewać nowej odsłony Grand Theft Auto na next-genach - przynajmniej na razie.

Houser podkreśla, że wraz ze swoją ekipą jest zainteresowany  nowymi platformami Microsoftu i Sony, ale nie w kwestii sztandarowej serii Rockstara. Na razie developerzy chcą przyjrzeć się technologii i sprawdzić, co będzie warto wykorzystać w kolejnej produkcji.

Ciekawe, jak ma się to do zawartej w kodzie "piątki" wzmiance o wersji na PS4. Aha - na razie nie powstaje żadna nowa część GTA.

Dowiedz się więcej na temat: GTA V | Rockstar | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje