GTA IV: Remaster kultowej gry w produkcji? To możliwe!

​RalphValve na swoim koncie na Twitterze sugeruje, że kolejne zremasterowane GTA pojawi się w 2023 roku. Co to może oznaczać, jeśli okaże się prawdą? Że do GTA 6 jeszcze daleka droga.

Jeszcze nie dostaliśmy w swoje ręce remasterów trylogii Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition (choć już wyciekają gameplaye), a już pojawiają się przecieki o kolejnej odświeżanej odsłonie. Jeśli to prawda, to fani najbardziej dojrzałej odsłony GTA powinni zacierać ręce.

GTA IV przez wiele osób uważana jest za najlepszą odsłonę. Nawet GTA V jest w wielu obszarach sporym downgrade’em w stosunku do swojej poprzedniczki. Przykłady? Lepsza fizyka, lepszy model zniszczeń, więcej otwartych budynków, możliwość wspinaczki, lepsza animacja wybuchów, lepszy model walki wręcz.

Reklama

Wymieniać można by jeszcze długo. Tylko po co? Porównań na YouTube jest wystarczająco dużo, by się o tym przekonać. Jest jeden problem - gra paskudnie się zestarzała. Nie pomaga też paleta barw, która z uwielbieniem (i w związku z ograniczeniami technologicznymi) była stosowana w trakcie ówczesnej generacji konsol.

Problem polega na tym, że informacja pochodzi z całkiem niedawno założonego konta na Twitterze. Trzeba jednak oddać, że autor/autorzy mają nieco sprawdzonych przecieków głównie dotyczących marki Call of Duty. Z drugiej strony RalphValve raczył nas też informacjami o rzekomym trybie inspirowanym grą P.T.Call of Duty 2022. Do rewelacji pochodzących z tego konta podchodzilibyśmy więc z dużą dozą ostrożności.

Według leakera GTA IV miałoby pojawić się na wszystkich platformach poza Nintendo Switch (co właściwie jest zrozumiałe). Wydanie miałoby także zawierać oba DLC w formie Episodes from Liberty City i być pozbawione opcji multiplayer. Zremasterowany byłaby więc tylko tryb dla pojedynczego gracza.

Rzekomy remaster rzucałby też cień na produkcję najnowszej odsłony serii. Raczej mało prawdopodobne jest, by odświeżona wersja była wydana w okolicach premiery GTA VI. Pytanie tylko, która przyćmiłaby którą.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy