GTA: Były producent serii znowu w grze

A przynajmniej stara się powrócić do branży elektronicznej rozrywki. Z jakim skutkiem? Na odpowiedź trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Tymczasem sprawdźcie, czym ma zamiar się zajmować w najbliższym czasie.

Leslie Benzies (były producent GTA) wraca do gry. Ponadto zastrzegł już tytuł nowej produkcji. Benzies dołączył do ekipy Rockstar North w 1999 roku, gdy studio nazywało się jeszcze DMA Design.

Od trzeciej części GTA stał się producentem serii, miał znaczący wpływ na ewolucję cyklu przez lata (do "piątki" włącznie) i obok braci Houser uznawany był za siłę napędową firmy. Pełnił też funkcję szefa studia, po czym rozstał się z nim w bardzo nieciekawej atmosferze.

Teraz Szkot powraca z nowymi projektami. Portal Scotsman informuje, że Benzies założył pięć firm, z czego trzy z nich - Royal Circus Games Limited, Starship Group i Everywhere Game Limited - będą zajmowały się grami.

Reklama

Royal Circus Games Limited zajmie się tworzeniem gier na PC, konsole i urządzenia mobilne. Co więcej, zastrzeżono już tytuł Time For a New World wraz z hashtagiem #TFANW. Luźna spekulacja: biorąc pod uwagę doświadczenie Benziesa w tworzeniu GTA, a także sam tytuł gry, być może należy spodziewać się czegoś w rodzaju sandboksa?

Kolejną firmą założoną przez byłego włodarza Rockstar North jest VR-Chitect Limited, która ma się zająć produkcją sprzętu i oprogramowania do rzeczywistości wirtualnej.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: GTA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy