GTA 6: Słynny "Joker z Florydy" domaga się odszkodowania od Rockstar Games

Grudniowa zapowiedź GTA 6 jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku gier wideo w 2023 roku. Rockstar Games jest zewsząd chwalone za przedstawienie trailera w niezwykle klimatyczny sposób. Okazuje się jednak, że twórcy mogą mieć kłopoty natury prawnej. W jednym z fragmentów pojawiła się postać mocno inspirowana słynnym "Jokerem z Florydy". Teraz ten żąda ogromnej sumy za użycie wizerunku.

"Joker z Florydy" inspiracją dla twórców GTA 6

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w zwiastunie GTA 6 pojawia się postać mocno inspirowana "Jokerem z Florydy". Jest to przestępca, który w sieci zasłynął z lekceważącego stosunku wobec sądu, który skazywał go na karę pozbawienia wolności. Takiego rodzaju zabieg ze strony Rockstar Games nie jest niczym dziwnym. "Gwiazdy rocka" bardzo często w swoich produkcjach nawiązywali do rzeczywistych wydarzeń, które stały się popularne w kulturze masowej.

Reklama

Nie inaczej jest z postacią Lawrence'a Sullivana. Okazuje się jednak, że samemu bohaterowi sprawy nie spodobała się inspiracja w trailerze. Mężczyzna opublikował w sieci kilka materiałów wideo, w których wypowiada się na temat zawarcia w grze jego wizerunku. Wielokrotny przestępca teraz domaga się od producentów GTA 6 sporej sumy odszkodowania pieniężnego. O jak dużej kwocie mowa?

Miliony dla "Jokera z Florydy"?

Sullivan na początku delikatniej zareagował na swoją podobiznę w zwiastunie słynnej już gry. W pierwszym z materiałów zakomunikował chęć rozmów z Rockstarem, choć jeszcze wówczas nie wystosowywał żadnych oczekiwań od studia. Teraz to się jednak zmieniło. "Joker z Florydy" zamierza uzyskać odszkodowanie o wysokości nawet 2 milionów dolarów. Nie jest to pierwszy tego typu kłopot dla Rockstar Games związany z użyciem wizerunku w serii GTA.

Kilka lat temu głośno było o tym, że amerykańska piosenkarka i aktorka Lindsey Lohan pozwała Rockstar Games za bezprawne użycie jej wizerunku. Celebrytka jednak przegrała proces i wiele wskazuje na to, że Sullivan może podobnie zakończyć swoją batalię z twórcami GTA 6.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy