GTA 6 otrzyma rewolucyjne mechaniki i funkcje? Stworzy je sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja często zaczyna grać pierwsze skrzypce w coraz większej liczbie obszarów naszego życia. Najwyraźniej sprawę z tego zdaje sobie Take-Two Interactive, firma będąca właścicielem Rockstar Games, twórców GTA 6. Do wyczekiwanego tytułu trafi sporo rewolucji?

Jeden z użytkowników Reddita dotarł do bardzo ciekawych informacji. Take-Two Interactive zgłosiło kilka ciekawych patentów dotyczących aspektu sztucznej inteligencji. Prawdopodobnie nowe mechaniki i technologie wdrażane przez wydawcę Rockstar, mają zagościć w nadchodzącej grze Grand Theft Auto 6. Fani już postanowili pod lupę wziąć większość tych aspektów.

Sztuczna inteligencja zawładnie umysłem NPC w GTA 6?

Szczególnie interesujące wydają się dwie konkretne mechaniki. Jeden z patentów (System and method for virtual character locomotion) sugeruje, że postacie niezależne podczas rozgrywki będą zachowywać się znacznie inteligentniej. NPC mogą mieć generowane animacje, nastroje i reakcje zachowań w zależności od sytuacji, które ich spotykają czy wydarzeń, które mają miejsce z ich udziałem.

Reklama

Działałoby to na zasadzie personalizacji pewnych zachowań wedle ściśle określonego algorytmu, ale całość miałaby być dla gracza jeszcze bardziej realistyczna i wiarygodna. To jednak nie wszystko.

AI wygeneruje wnętrza pomieszczeń?

Drugi patent (System and method for virtual navigation in a gaming environment) pobudził wśród społeczności fanów GTA kolejne teorie. Jak wiemy, mapa GTA 6 ma być bardzo obszerna i rozległa. Zapewne regiony poszczególnych miast podzielone zostaną na konkretne dzielnice.

Rzeczone osiedla miałyby posiadać zdefiniowane konkretne tagi, na podstawie których sztuczna inteligencja potrafiłaby wygenerować wnętrze danego mieszkania. Przykładowo w luksusowych dzielnicach poszczególne pomieszczenia domów nasycone mogłyby być bogactwem i przepychem. Z kolei w zaniedbanych dzielnicach częściej natrafilibyśmy na pomieszczenia z tanimi, starymi i dotkniętymi zębem czasu przedmiotami.

Oczywiście do powyższych teorii należy podejść z odpowiednią dozą dystansu. Pewne jest, że Take-Two faktycznie złożyło do odpowiedniego urzędu takie patenty dotyczące stricte aspektu sztucznej inteligencji. Nie wiadomo jednak czy tak zaawansowane mechaniki zagoszczą już w GTA 6, czy jednak są to rozwiązania jeszcze bardziej przyszłościowe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy