GTA 5. Nowa aktualizacja dodaje do rozgrywki funkcję, o którą fani prosili od lat

Gracze nadal czekają na konkrety o GTA 6, ale w międzyczasie Rockstar dostarcza nam niespodzianek na temat poprzedniej, wydanej lata świetlne temu części.

Rockstar w końcu oddało w ręce graczy opcję, która... pozwala na przytrzymanie klawisza sprintu. Wiem, brzmi to absurdalnie, ale zajęło im to dekadę. W dzisiejszych czasach brak tak trywialnej, aczkolwiek oczywistej możliwości wydaje się czymś szokującym. Większość współcześnie wydawanych gier wymaga naciśnięcia i przytrzymania jakiegoś przycisku by nasza postać zaczęła biec sprintem - najczęściej jest to lewa gałka analogowa pada. Natomiast Rockstar wpadł niegdyś na pomysł, że bieg będzie wywoływany chaotycznym wciskaniem przycisków, które po chwili strasznie męczyło dłoń.

Reklama

Nadchodząca zmiana została ogłoszona na blogu Rockstar Games Newswire. Wpis był w dużej mierze poświęcony zmianom w GTA Online, ale przy okazji dodano, że w menu Ustawień gry pojawi się nowa opcja, która pozwoli postaci biec po przytrzymaniu odpowiedniego przycisku. W końcu biedne dłonie graczy będą mogły odpocząć. 

Najlepiej oczywiście, gdyby sprint był wywoływany za pomocą pojedynczego, krótkiego naciśnięcia przycisku, ale nie bądźmy wybredni - w obecnej sytuacji nawet przytrzymanie przycisku jest lepsze niż brak zmian. Wspomniana aktualizacja powinna się pojawić w grze 13 czerwca.

Swoją drogą, wkrótce pojawi się kilka dużych pokazów gier, z Summer Game Fest na czele. Jak myślicie, jakie są szanse, że na jednej z tych konferencji pojawią się nowe informacje na temat GTA 6? Niedawno Take-Two Interactive zapowiedziało, że ich zdaniem rok fiskalny 2025 powinien być dla nich całkiem dobry. To mogłoby oznaczać, że GTA VI pojawi się właśnie w tym okresie. Hej, Rockstar, najwyższa pora na jakieś konkrety.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 5 | Rockstar Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy