Grasz ze znajomymi i nic nie płacisz. Najlepsze gry multiplayer za darmo

Gry multiplayer, znane także jako wieloosobowe, różnią się od tytułów typu single player możliwością rozgrywki prowadzonej z innymi przez internet. Tym samym pozwalają na nawiązanie nowych kontaktów czy rozwiązywanie zagadek w wieloosobowych grupach. Mimo ich rosnącej popularności oraz ogromnego poziomu skomplikowania, w sieci nadal można także znaleźć tytuły zupełnie darmowe. Te jakością wcale nie odbiegają od gier płatnych! Sprawdź najlepsze z nich.

Czym są gry multiplayer?

Gry multiplayer umożliwiają graczom wspólne uczestnictwo w rozgrywce za pomocą sieci lokalnej i globalnej. Użytkownicy mogą rywalizować ze sobą lub współpracować, często w czasie rzeczywistym, i wchodzić w interakcje z pozostałymi internautami. Te mogą obejmować rozmowy na czacie i komunikację głosową czy wymianę informacji lub strategii. Takie tytuły pozwalają na rywalizację w rozgrywkach różnego rodzaju, takich jak sportowe, strzelanki, gry fabularne czy strategiczne. Z uwagi na te zalety tryb multiplayer jest popularny wśród graczy na całym świecie i powoli wypiera tytuły typu single player (dla jednego gracza).

Reklama

Gry multiplayer za darmo na telefon, PC i konsolę, mają jednak kilka wad, przez które część osób podchodzi do nich raczej dość niechętnie. Jedną, bardzo dużą, jest rosnąca chęć rywalizacji, przez którą wielu użytkowników zaczyna traktować grę zbyt poważnie. Jednocześnie tracą oni radość z grania, a zabawa w niektórych przypadkach może zamienić się w uzależnienie. Drugą wadą jest potrzeba zachowania ciągłego dostępu do internetu.

Darmowe gry multiplayer na telefon i PC - 9 najlepszych tytułów

Gry multiplayer osiągają na rynku gamingowym bardzo duże sukcesy z uwagi na zapewnianą przez nie immersję. Z uwagi na ogromną popularność takich tytułów deweloperzy mogą sobie pozwolić na pewne ryzyko i zaoferować dany tytuł za darmo, zupełnie zrywając ze standardem w branży gamingowej. Jaki jednak jest w tym sens pod kątem biznesowym? Odpowiedź kryje się mikrotransakcjach, czyli opcjonalnych zakupach za pomocą wirtualnej waluty ciekawych skórek broni, odzieży czy akcesoriów.

Poniżej znajdziesz listę dziewięciu najlepszych gier typu multiplayer. We wszystkie możesz zagrać tuż po ściągnięciu gry na swój dysk i założeniu konta (jeśli jest wymagane). To oznacza, że nie angażujesz swoich funduszy w zakup "kota w worku".

Halo Infinite - Xbox, PC

Halo Infinite to kolejna odsłona gry popularnej serii Halo. Strzelanka pierwszoosobowa, rozwijana przez studio 343 Industries i wydana przez Microsoft, stanowi część rozbudowanego uniwersum. Skupia się na konflikcie między ludźmi i różnymi obcymi rasami w futurystycznym świecie.

W grze multiplayer uczestnicy walczą ze sobą w grupach, np. w formie drużynowego deatchmatchu lub w pojedynkę, torując sobie drogę do zwycięstwa jako samotny wilk. Na podorędziu mają do dyspozycji dziesiątki broni, dobrze zbalansowanych i dopasowanych do dynamiki rozgrywki, granaty i umiejętności. To wszystko przekłada się na wspaniały gameplay.

Path of Exile - Xbox, PlayStation, MacOS, PC

To gra dla wielbicieli krwawych rozgrywek hack’n’slash, w których bohater przebija się przez legiony przeciwników, wykorzystując zdobyte w trakcie rozgrywki umiejętności, broń i ekwipunek. Głównym atutem Path of Exile jest jednak niezwykle rozbudowany i złożony system budowania postaci. Pozwala na niemal nieograniczone możliwości dostosowania bohatera do własnego stylu gry. Gra oferuje też ligowe sezonowe rozgrywki. A wszystko to za darmo w modelu free-to-play.

Diablo Immortal - PC, iOS, Android

To kolejny przedstawiciel gatunku hack’n’slash, tym razem produkcji Blizzard Entertainment. Bohater musi zmagać się z hordami przeciwników. Gra o rzucie izometrycznym koncentruje się na zaawansowanym trybie walki, setkach dostępnych broni oraz umiejętnościach, które rozwija się wraz z postępem gry. Produkcja jest niezwykle zaawansowana technicznie, ale też darmowa. Warto ją zainstalować nawet w przypadku, gdy nie miało się nigdy wcześniej do czynienia z tym gatunkiem gier wideo, choćby dla wspaniałych questów i zadań pobocznych.

Call of Duty: Warzone - PlayStation, Xbox, PC

Akcja w grze Warzone rozgrywa się w fikcyjnym mieście Verdansk, będącym jednocześnie ogromną i rozległą areną walki dla 150 graczy. Celem każdego z nich jest przetrwanie i wyeliminowanie przeciwników, aż na arenie pozostanie tylko jeden.

Gracze po wylądowaniu na mapie zbierają broń, amunicję i wyposażenie, unikają innych graczy lub walczą z nimi. Dodatkowo starają się także utrzymać się wewnątrz kręgu, który sukcesywnie się zawęża. Warzone to jedna z najpopularniejszych gier battle royale na rynku, ciesząca się dużą popularnością w świecie gamingowym.

Apex Legends - PlayStation, Xbox, PC, Android, iOS

To kolejny przedstawiciel gatunku battle royale, wyprodukowany przez Respawn Entertainment i wydany przez Electronic Arts. Akcja rozgrywa się w Outlands, gdzie 20 drużyn składających się z trzech graczy walczy o przetrwanie na rozległej mapie.

Każdy gracz wybiera jedną z wielu dostępnych różnorodnych postaci i walczy unikalnym zestawem umiejętności z pozostałymi uczestnikami wielkiej rozgrywki. Gra wyróżnia się dynamiczną akcją, szybką wymianą ognia oraz innowacyjnym systemem respawnu. No i jest darmowa!

Dota 2 - PC, MacOS

DOTA 2 to komputerowa gra wideo z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA), stworzona przez firmę Valve Corporation i będąca jedną z wielu tytułów e-sportowych. W grze ścierają się dwie drużyny po pięciu graczy, rywalizując ze sobą na mapie o układzie symetrycznym. Jest wysoce angażująca.

World Of Tanks - PC, Mac, Xbox, PlayStation, Android, iOS, Switch

To gra zupełnie inna od powyższych. Gracz wciela się w niej w czołgistę, wybierając i kontrolując różne pojazdy bojowe z okresu od I wojny światowej do II wojny światowej. Gra oferuje szeroki wybór modeli różnych nacji, a każdy z nich charakteryzuje się specyficznymi cechami, takimi jak różna prędkość, pancerz czy uzbrojenie. Rozgrywka skupia się na bitwach drużynowych, rywalizujących ze sobą na różnych mapach. Jednocześnie przy użyciu taktycznego podejścia i zrozumienia specyfiki własnego pojazdu oraz potencjalnych przeciwników.

Valorant - PC

Strzelanka, tym razem od Riot Games, przeznaczona dla graczy lubiących konkurować z przeciwnikami w trybie PvP - Player vs Player. Rywalizacja zapewnia mnóstwo zabawy, lecz słynie z dużej konkurencyjności i zaangażowania. Ogromna ilość broni do wyboru oraz unikalne umiejętności sprawiają, że obok tej gry trudno przejść obojętnie.

Quake Champions - PC

To jedyna popularna obecnie gra w modelu free-to-play dla wielbicieli rozgrywek typu Arena FPS. Jednocześnie to także techniczna, szybka strzelanka o wysokim poziomie trudności. Gracz wybiera swoją postać z unikalnymi umiejętnościami technicznymi i konkuruje z innymi w kilku wyselekcjonowanych trybach. Gracze mogą ścierać się w pojedynkach rozrywkowych, np. drużynowym deatchmatchu, a także w trybie rankingowym - w tym w kuriozalnie trudnym Duelu (pojedynku 1 vs 1).

Jak zatem widać, darmowe gry multiplayer wcale nie muszą ustępować jakością płatnym produkcjom. Są zaawansowane, niezwykle ciekawe, a przy tym także wciągające, przez co generują mnóstwo dochodu deweloperom stojącym za ich produkcją. Gracze z kolei mogą liczyć na ciągłe wsparcie wydawcy, jak i na pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów technicznych związanych z ich działaniem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy