Gran Turismo 7 na PS4 w ciągu 2 lat

Jeszcze nie tak dawno wszyscy fani symulatorów wyścigowych ekscytowali się zapowiedzią szóstej odsłony legendarnej serii - Gran Turismo 6 - która w zasadzie aktualnie wciąż znajduje się w fazie produkcji (gra jest ukończona w 80 procentach).

Okazuje się, że twórcy serii nie spoczywają na laurach i już mają plany na następne, tym razem w pełni next-genowe, wcielenie japońskiej "ścigałki". Szósta część Gran Turismo wydana zostanie na PlayStation 3 na Mikołaja, czyli 6 grudnia.

To prawie miesiąc po premierze japońskiej konsoli następnej generacji, PlayStation 4. Wiele osób zastanawiało się, dlaczego producent nie udostępni jakiegoś portu, ale Kazunori Yamauchi ze studia Polyphony Digital w ostatnim wywiadzie dla Famitsu uspokoił wszystkich miłośników czterech kółek, obwieszczając światu, że sequel, czyli siódma już odsłona Gran Turismo, zawita na nowym sprzęcie Sony w ciągu najbliższego roku, lub maksymalnie dwóch lat.

Reklama

"Wersja gry na PlayStation 4, która prawdopodobnie nosić będzie tytuł GT7 zostanie wyprodukowana w ciągu 1-2 lat" - powiedział Yamauchi.

Zapytany przez dziennikarzy o to, na jakim etapie produkcji obecnie jest Gran Turismo 6, Yamauchi odpowiedział: "Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podstawowe elementy są już gotowe, więc w ogólnym zestawieniu myślę, że możemy spokojnie mówić o 80 procentach".

"Silnik odpowiadający za fizykę, aspekty związane z kontrolowaniem, interfejs użytkownika; te elementy będziemy dopracowywać do samego końca. Natomiast pozostałe rzeczy, jak m.in. modele pojazdów; mamy już gotowe" - dodał Yamauchi.

Pomimo tego, że Gran Tursimo 6 zabrakło na liście startowych tytułów na PlayStation 4 to spragnieni wyścigowych wrażeń gracze, w oczekiwaniu na next-genową odsłonę ulubionej serii, będą mogli spróbować swoich sił w innym symulatorze - DriveClub od Evolution Studios.

Yamauchi co prawda wcześniej wspominał o tym, że w związku z szóstą częścią jego ekipa cały czas ma na uwadze wersję na PS4, ale wydaje się, że po wyżej opisywanym wywiadzie, ów projekt ewoluował w pełnoprawną odsłonę, czyli Gran Turismo 7. Jam wam się podoba takie rozwiązanie sprawy, usatysfakcjonowani?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo 7 | Polyphony Digital | wyścigowe | Gran Turismo 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy