​Gracze uwielbiają spędzać czas z rodziną, zatapiając się w grach wideo

Gry wideo, choć stanowiły niegdyś temat tabu, teraz coraz częściej przebijają się do głównych nurtów. Okazuje się, że jest to jedna z najlepszych form rozrywki, jaką może uskuteczniać w gronie znajomych i rodziny.

Przez bardzo długi czas na gry wideo spadały kolejne ciosy i gorzka krytyka ze strony nie tylko mediów publicznych. Rzadko kiedy przychylnie o tej formie zainteresowania wypowiadali się szerokiej maści eksperci, twierdząc, że gry niosą ze sobą całą paletę zagrożeń.

Współczesne badania coraz częściej wymykają się z tego schematu i potrafią podkreślić również walory związane z częstym zatapianiem się w elektronicznej rozrywce. Istotnym aspektem w tym zakresie jest integracja oraz spędzanie czasu z rodziną i bliskimi. Rodzinne sesje z grami potrafią generować pozytywne wspólne emocje i wymiernie wpływać na relacje międzyludzkie.

Reklama

Co można robić w gronie rodziny i bliskich? Gry wideo to idealna opcja dla wielu!

Okazuje się, że gracze bardzo chętnie sięgają po gry wideo, podczas spędzania czasu ze swoją rodziną. W serwisie Reddit rozległa bardzo szeroka dyskusja, która wygenerowała blisko 3,5 tys. komentarzy. Użytkownicy wielokrotnie w niej podkreślali, że gry to dosyć niedoceniona forma rozrywki, niestety nadal nierozumiana przez spore rzesze osób.

A jakie wy macie wspomnienia rodzinne powiązane z grami wideo?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy