Reklama

​Dzieci grające w gry wideo będą mądrzejsze? Opublikowano wyniki badania

Naukowcy ze Szwecji przeprowadzili badanie, które sugeruje, że dzieci poświęcające się rozrywce w postaci gier wideo mają tendencje do posiadania większego ilorazu inteligencji w późniejszym okresie życia.

Badania mówią, że gry wideo mogą zwiększać inteligencję u dziecka

Wyniki rzeczonego badania opublikowano w czasopiśmie Scientific Reports i stoją one poniekąd w opozycji do tego, co utrwaliło się w świadomości i przekonaniu wielu osób. Mianowicie w szerokiej kulturze gry wideo traktowane są jako rozrywka zupełnie zbędna, która raczej negatywnie wpływa na wszystkie osoby spędzające w ten sposób czas.

Naukowcy ze Szwecji dowiedli, że wcale nie musi być to prawdą. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono testy psychologiczne. Badaniu poddano 9 tys. dzieci (zarówno chłopców, jak i dziewczynki) w wieku od 9 do 10 lat, by zmierzyć ich zdolności naukowe. Ponad połowa z tych osób przebadana została ponownie po dwóch latach.

Reklama

Dzieci partycypujące w doświadczeniu spędzały czas na oglądaniu telewizji, przeglądaniu mediów społecznościowych i graniu w gry wideo. Ci, którzy swój czas poświęcali w większym stopniu na grach, powiększyli swój iloraz inteligencji o blisko 2,5 punkty względem średniej.

Z kolei u tych jednostek, które pochłaniały się bardziej mediom społecznościowym i odbiornikom telewizyjnym, nie zaobserwowano ani pozytywnych, ani negatywnych skutków.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy