Reklama

Gracz wykorzystał Kinecta do sterowania samolotem w Grand Theft Auto V

​Czy da się sterować w grze wideo samolot przy pomocy kontrolera Kinect? Jak pokazuje przykład jednego z graczy GTA 5 jest to jak najbardziej realne, ale jednocześnie po pewnym czasie nieco męczące.

Grand Theft Auto V oferuje całkiem sporo różnych środków transportu od samochodów po samoloty, którymi da się pilotować i przemierzać cały świat gry. Oczywiście odbywa się to przy pomocy klawiatury lub gamepada, ale jeden z graczy postanowił podejść do wirtualnego latania innowacyjnie i wykorzystał do tego celu kontroler Xbox Kinect. 

Korzystając z elementów sterujących ruchem, można manewrować samolotem swoim ciałem, co w rzeczywistości wydaje się być bardziej intuicyjne i wygodne niż zwykłe kontrolki gamepada. Należy zachowywać pewne pozycje co w dłuższej perspektywie może być męczące.

Reklama

Według autora całość jest możliwa w realizacji dzięki przypisaniu konkretnych klawiszy z klawiatury do gestów. Jak to wygląda w praktyce? O tym przekonacie się oglądając udostępniony film. Chociaż GTA 5 ma już swoje lata to za sprawą nadal rozwijanego o nową zawartość trybu wieloosobowego GTA Online cieszy się niemałą popularnością o czym świadczą dane sprzedaży udostępnione przez wydawcę.

Wynika z nich, że piąta odsłona popularnej serii od momentu debiutu sprzedała się w nakładzie 135 mln egzemplarzy i tak w pierwszym kwartale 2020 roku po tytuł sięgnęło 5 mln graczy.

Drugie miejsce na liście Take-Two zajmuje Red Dead Redemption 2 ze sprzedażą na poziomie 32 mln egzemplarzy. W przypadku tej propozycji dużą rolę również odgrywa Red Dead Online i inspirowany z uniwersum GTA Online tryb RP, w którym ludzie odgrywają różne role.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy