Reklama

​Gracz odtwarza pojazd z Subnautici z klocków LEGO

Oto przed Wami kolejny kreatywny gracz, tym razem fan Subnautici. Zaprojektował on i zbudował własnoręcznie model Seatrucka, który pojawił się jako jedna z nowości niedawnej aktualizacji gry.

Co może wyjść z połączenia miłości do gier, kreatywnego umysłu oraz pasji do LEGO? Pewien gracz zaprojektował i zbudował własny model Seatrucka, modularnego, podwodnego pojazdu do eksploracji, który pojawił się w grze Subnautica wraz z premierą sequela - Below Zero. To nie pierwszy przypadek, kiedy ktoś tworzy pojazdy z tej gry z klocków LEGO, bo wcześniej odtwarzano tak już całe biomy, stworzenia oraz pojazdy, ale na pewno jest to jeden z bardziej skomplikowanych projektów.

Seatruck to w grze jeden z podwodnych pojazdów firmy Alterra, które gracze mogą wyprodukować sami, dzięki czemu powinno im być łatwiej eksplorować bogaty i zróżnicowany świat planety 4546b. Pojazd jest hybrydą pomiędzy Seamothem i Cyclopsem z podstawowej wersji gry. 

Reklama

Pojazd ten pozwala graczom tworzyć i łączyć ze sobą różne moduły, które mogą służyć różnym celom. Takie “przedziały" mogą być magazynami lub zawierać sprzęt niezbędny do produkcji przedmiotów i narzędzi. Seatruck został wprowadzony do gry jako zastępstwo za o wiele większego Cyclopsa. Ten drugi został natomiast usunięty z gry ponieważ nie pasował do nowych, mniejszych map. Gracze z początku nie byli zadowoleni z faktu usunięcia jednej z ich ulubionych łodzi podwodnych, ale z czasem nowe pomysły i rozwiązania zdobywały coraz większą przychylność, czego ten model z LEGO jest chyba jednym z lepszych dowodów. 

Zestaw LEGO służący do budowy modelu pojazdu zaprojektował użytkownik Reddita o nicku Breadcrumbofmidgard. We wpisie na forum gracz pochwalił się trzema zdjęciami elementów zestawu, czyli główną kabiną, kabiną z dodatkowymi modułami oraz kilkoma modułami ujętymi jako oddzielne elementy. Nie widać co prawda wnętrza modelu, ale widać za to, że moduły różnią się od siebie detalami, takimi jak akwarium, które można zamontować na końcu całego zestawu.

Zestaw robi wrażenie dbałością o detale, dzięki której wygląda niemal jak idealna replika pojazdu z gry. Mamy tu nawet zewnętrzne światła, dopalacze oraz mocowania, dzięki którym moduły mogą być przenoszone gdy oddziela się je od pojazdu. Oczywiście o zgodności koloru z oryginałem nie muszę chyba nawet wspominać.

Subnautica: Below Zero jest dostępna w wersjach na PC, PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xboxie One oraz Xboxach obecnej generacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy