Gra z Xbox Game Pass uruchomiona na... ekranie Samsunga Flip 4

Jeden z subskrybentów usługi Xbox Game Pass uruchomił grę z Xbox Game Passa na dodatkowym ekranie Samsunga Flip 4, znajdującym się na jego obudowie.

Xbox Cloud Gaming pozwala uruchomić coraz to większą liczbę tytułów na niemal dowolnych urządzeniach. Jeden z graczy odkrył, że do uruchomienia gry z usługi wystarczy naprawdę dowolny ekran - nawet tak niewielki jak ten, który znajduje się na obudowie Samsunga Flip 4 i służy do wyświetlania powiadomień oraz podglądu selfie.

Składany Samsung Flip 4 znajduje się oczywiście na liście urządzeń kompatybilnych z Xbox Cloud Gaming, ale chyba nikt z twórców usługi nie spodziewał się, że uda się go wykorzystać w tak nietypowy sposób. Użytkownik Reddita, The_jeef, podzielił się krótkim wideo, jak uruchamia grę z Cloud Gaming na tym niewielkim ekranie Flipa 4 i obsługuje ją za pomocą sterowania dotykowego

Reklama

Na nagraniu widać jak użytkownik odblokowuje ekran, nawiguje po niewielkich ikonkach, odpala Game Passa i gra w jedną ze znajdujących się tam gier. Ogrywaną w ten sposób grą jest Townscaper. Co ciekawe, ekranik i to co się na nim dzieje są tak małe, że w pewnym momencie gracz musi przybliżyć telefon do kamerki, żeby było cokolwiek widać na nagraniu. 

Niemniej jednak - i to jest tutaj najważniejsze - da się grać. Widać między innymi jak gra pozwala na poruszanie kamerą, udowadniając tym samym, że obsługa nawet na tak niewielkim wyświetlaczu idzie całkiem znośnie - przynajmniej w tym aspekcie sterowania, bo już obsługa opcji w menu zdaje się być o wiele bardziej problematyczna. 

Pomijając aspekt użyteczności takiego rozwiązania, otwiera on zupełnie nowe pola do popisu dla twórców usługi - wygląda na to, że po lekkim tuningu usługę można uruchomić i z powodzeniem z niej korzystać na zupełnie nowym wachlarzu urządzeń. Niektórzy z komentujących nagranie zaczęli się już otwarcie zastanawiać nad możliwością uruchomienia w ten sposób innych gier, na przykład nowego Halo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Xbox Games Pass
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy