God of War Ragnarok. Spoilery z gry zalewają sieć z jednego dziwnego powodu

Mieliśmy już jeden przypadek recenzji God of War Ragnarok pełnej spoilerów, ale teraz może być już tylko gorzej - niektóre sklepy nie dotrzymują terminu startu dystrybucji i sprzedają grę wcześniej.

Santa Monica Studio robiło wszystko, co w ich mocy, by utrzymać wyczekiwaną kolejną część przygód Kratosa w tajemnicy - i z powodzeniem, bo o grze wciąż wiadomo stosunkowo niewiele, choć do premiery zostały zaledwie dwa tygodnie. Jednak z racji, że pierwsze egzemplarze i tak już trafiły do rąk recenzentów, a nawet niektórych klientów, ciężko będzie opanować chaos jaki za chwilę powstanie.

Swoje zaniepokojenie (delikatnie mówiąc) sytuacją wyraził nawet Cory Barlog, który we wpisie na Twitterze odniósł się między innymi do sytuacji z Call of Duty Modern Warfare 2. Strzelanka pojawiła się bowiem w sklepach w postaci nośników Blu-ray, na których znajduje się zaledwie 70 MB danych - resztę musimy pobrać z internetu. Dlaczego? 

Reklama

Otóż, jest to jeden ze sposobów zabezpieczenia gry przed wcześniejszą niż zaplanowana oficjalnie dystrybucją. Nawet jeśli jakiś sklep złamie umowę i zacznie sprzedawać grę przed oficjalnym terminem, gracze i tak uruchomią ją dopiero wtedy, gdy pozwoli na to wydawca lub twórca. A niestety taki właśnie problem zaczyna coraz mocniej dotykać nowego God of War.

W kolejnym wpisie Barlog napisał, że przeprasza wszystkich, którzy teraz muszą unikać spoilerów i jak głupie jest zachowanie sklepów. Dodał też, że to nie jest sposób, w jaki studio chciało, by świat poznawał grę.

Fanom, gdy nie pozostaje chyba nic innego jak tylko zredukować czas spędzany w social mediach do minimum aż do momentu poznania gry na własną rękę. Miejmy też nadzieję, że sytuacją zajmie się Sony, które będzie zdejmować materiały, które mogą psuć innym zabawę, szczególnie takie, które pojawią się w sieci przed oficjalną premierą. Aczkolwiek, jak zapewne dobrze wiecie, co raz trafi do internetu, już tak łatwo z niego nie zniknie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War Ragnarok | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy