​Gamescom. Under the Waves - powstaje nowa gra od deweloperów Quantic Dream

Podczas Gamescom Opening Night Live poznaliśmy kolejny tytuł, który powstanie spod skrzydeł popularnego francuskiego dewelopera Quantic Dream. Under the Waves, czyli narracyjna gra przygodowa o przemierzaniu głębi Morza Północnego zadebiutuje już w przyszłym roku.

Quantic Dream ma w swoim portfolio kilka zacnych tytułów. Dość przytoczyć takie pozycje jak Heavy Rain z 2010 roku, Beyond: Two Souls powstały trzy lata później, czy też najświeższe dzieło od Francuzów - Detroit: Become Human. Od premiery tej ostatniej produkcji minęły już jednak ponad cztery lata.

Under the Waves. Zapowiedziano intrygującą przygodówkę od Quantic Dream

Podczas Opening Night Live, który zainaugurował tegoroczny Gamescom 2022, poznaliśmy kolejny tytuł, który wydany zostanie przez Quantic Dream. Jest to Under the Waves, dzieło wpasowujące się w gatunek narracyjnej gry przygodowej. Historia rozegra się na morskich głębinach, w technofuturystycznych latach 70. Za produkcję odpowiedzialne będzie Parellel Studio.

Reklama

Gracz wcieli się w Stana, samotnego odkrywcę starającego się pogodzić ze stratą z przeszłości. Tytuł z nurtem fal porwie nas po same głębiny, skrzętnie przy tym opowiadając nam o całej fabule zaprojektowanej przez deweloperów... a ta zapowiada się naprawdę rewelacyjnie.

Oprócz poznawania piękna oceanu doświadczymy również nieco alternatywnej rzeczywistości i hybrydę klimatów retro, fantasy i Sci-Fi. Przy okazji w nasze ręce trafi łódź podwodna, która pozwoli na eksplorację jaskiń, wraków, podwodnej roślinności i tego co woda zabrała na samo dno w dalekiej przeszłości. Czy uda nam się rozprawić z traumą i poczuć się prawdziwie wolny w otoczeniu i przy akompaniamencie sił natury?

Under the Waves pojawi się na rynku już w 2023 roku. Gra zadebiutuje na platformach: PC, PS4, Xbox One, PS5 oraz Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Quantic Dream | Under the Waves | Gamescom 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy