Game Informer powraca! Nowy właściciel, stary zespół i wielkie plany

Po niespodziewanym zamknięciu w sierpniu 2024 roku, "Game Informer" triumfalnie wraca do życia! Legendarne czasopismo, przez lata jedno z najważniejszych źródeł informacji o grach wideo, znalazło nowego właściciela i zachowało cały swój pierwotny zespół. Powrót "Game Informera" to nie tylko dobra wiadomość dla zagorzałych fanów magazynu, ale także dowód na to, że w cyfrowej świecie, w którym coraz częściej dominują krótkie treści lub materiały wideo, wciąż jest jeszcze miejsce dla przemyślanego dziennikarstwa o branży elektronicznej rozrywki.

Zamknięcie, które zaskoczyło wszystkich

"Game Informer" to jedno z najdłużej funkcjonujących magazynów o grach wideo w Ameryce Północnej. Założony w 1991 roku, przez dekady dostarczał ekskluzywne wywiady, recenzje i artykuły, a jego drukowana wersja była nieodłącznym elementem kolekcji wielu graczy.

Niestety, w sierpniu 2024 roku GameStop, ówczesny właściciel czasopisma, nagle zakończył jego działalność. Był to szok nie tylko dla czytelników, ale i dla samej redakcji, która, jak się okazało, w chwili ogłoszenia zamknięcia, była w trakcie finalizowania prac nad kolejnym numerem.

Reklama

Nowy właściciel, ta sama dusza

W marcu 2025 roku ogłoszono, że "Game Informer" powraca pod skrzydłami Gunzilla Games, studia deweloperskiego stworzonego przez Neill'a Blomkampa, reżysera kultowych filmów jak "Dystrykt 9" czy "Chappie". Gunzilla Games, poza pracami nad futurystycznym battle royale’em Off the Grid, zajmuje się także wykorzystywaniem technologii blockchain w gamingu.

Najważniejszą informacją, poza samym powrotem czasopisma oczywiście, jest fakt, że nowy właściciel nie zamierza wpływać na linię redakcyjną magazynu.

Stara gwardia wraca do gry

"Game Informer" wraca na rynek w glorii i chwale, a wraz z nim 100 procent dawnej redakcji magazynu. To oznacza, że cały zespół, w tym m.in. redaktorzy i projektanci, którzy stracili pracę po zamknięciu, znów będą dostarczać czytelnikom ekskluzywne materiały.

Na oficjalnej stronie magazynu pojawiły się już dziesiątki recenzji gier wydanych w czasie przerwy działania serwisu oraz popularny, chociaż z wiadomych przyczyn opóźniony cykl z rankingiem najlepszych gier 2024 roku - "Game Informer Best of 2024 Awards". Co więcej, dawni subskrybenci mogą przeglądać archiwalne numery, a nowi czytelnicy mogą zakładać konta i korzystać z ekskluzywnych funkcji, jak tryb Dark Mode czy dostęp do newslettera. Jedną z najważniejszych części powrotu "Game Informera" jest wznowienie druku magazynu.

W nadchodzących tygodniach zostaną także ogłoszone nowe opcje subskrypcji, które pozwolą fanom wspierać magazyn i korzystać z dodatkowych treści.

Siła marki!

Wielu graczy z pewnością zdążyło zatęsknić i z niecierpliwością oczekują powrotu kultowych okładek, które niegdyś zwiastowały premiery największych hitów. "Game Informer" wydaje się być w pełni gotowy na nowy rozdział. Wraz z planami na rozwój treści wideo, streamingu oraz współpracy z nowymi ekspertami, magazyn może znów stać się jednym z najważniejszym źródłem wiedzy o grach wideo. Jednak niezależnie od tego, co się wydarzy, najważniejsze jest to, że branża gier odzyskała jedno z najbardziej cenionych głosów w mediach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Game Informer | Gamestop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Przejdź na