Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

G2A w pierwszej 10 firm e-commerce działających transgranicznie

​Gdzie najlepiej robić zakupy w sieci? Cross-Border Commerce Europe prezentuje 100 najlepszych miejsc, ze szczególnym wskazaniem na ich transgraniczną działalność w Europie.

Opublikowany raport stworzony został w oparciu o 4 główne parametry: transgraniczną sprzedaż online w 28 krajach europejskich, w tym Wielkiej Brytanii, wskaźniki SEO wydajności transgranicznej, transgraniczny wynik odpowiadający liczbie krajów, w jakich platforma działa i liczbę oraz procentowy udział transgranicznych wizyt.

Reklama

W ten oto sposób udało się stworzyć listę 100 najlepszych miejsc na zakupy online i wystarczy szybki rzut oka, żeby zorientować się, że na 8. miejscu znalazło się tu polskie G2A. Jest to o tyle ciekawe, że wokół działalności firmy wciąż piętrzą się kontrowersje - zajmuje się ona sprzedażą kluczy do gier i choć samo w sobie nie jest to problemem ani przestępstwem, to niestety wiele wątpliwości budzi ich pochodzenie.

G2A zapewnia, że kupuje je od twórców, sklepów i graczy, ale sami deweloperzy są innego zdania, wskazując na niepewne źródła, a czasem nawet namawiając graczy do ściągania gier z torrentów zamiast kupowania ich od G2A, bo sami nic na tym nie zarabiają.

Niemniej, klienci doceniają możliwości platformy, bo w innym wypadku nie robiliby tam zakupów, a G2A.COM nie miałoby szans na dobre rezultaty we wszystkich wskazanych na wstępie parametrach. Tymczasem jest w stanie konkurować z takimi gigantami, w większości amerykańskimi, jak Amazon, eBay, Etsy czy chińskie AliExpress. Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

  1. Amazon (US)
  2. eBay (US)
  3. AliExpress (China)
  4. Etsy (US)
  5. Discogs (US)
  6. Wish (US)
  7. Vinted (Lituania)
  8. G2A (Poland)
  9. Farfetch (UK)
  10. Bandcamp (US)

Jak możemy przeczytać w raporcie, G2A posiada ponad 20 mln klientów, 10 mln odwiedzających miesięcznie, 400 tysięcy sprzedawców z 200 krajów, 75 tysięcy cyfrowych produktów i wiele fizycznych dóbr oraz 600 pracowników we wszystkich lokacjach.

Dowiedz się więcej na temat: G2A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje