Reklama

Forbes: Xbox Series X jest największym gamingowym rozczarowaniem roku

​Premiera konsol PS5 i Xbox Series X/S już za nami i teraz, kiedy kurz już opadł, wiele osób stara się na trzeźwo ocenić oba next-geny. Swoim zdaniem na ten temat postanowiła podzielić się redakcja Forbesa.

Microsoft nie będzie zadowolony z tego tytułu, ponieważ prestiżowy portal określił konsolę Xbox Series X "największym gamingowym rozczarowaniem 2020 roku". Starszy współpracownik, Matt Gardener, przyznaje, że urządzenie może pochwalić się imponującymi możliwościami technicznymi, takimi jak szybkie czasy wczytywania, wysoki framerate czy wsparcie dla ray tracingu, ale ostatecznie sprawia wrażenie jedynie "lepszego Xboxa One X".

Warto odnotować, że jego zdaniem, choć PS5 wypada lepiej, to jednak użytkownicy tej konsoli także mogą poczuć się lekko rozczarowani, ale nie tak bardzo jak w przypadku graczy, którzy postawili na next-gena od giganta z Redmond.  

Reklama

"Za sprawą postawienia na ten sam system operacyjny, brak gier zoptymalizowanych pod kątem Series X, jak również wciąż naprawdę przyzwoite możliwości Xboxa One X, nowa konsola tak naprawdę nie zachwyca w bezpośrednim porównaniu, może poza swoim monolitycznym designem" - tłumaczy Gardener.

Zdaniem redaktora, największym problemem jest tu po prostu brak gier, które definiowałyby Xboxa Series X. By podkreślić ten problem, wymienia on poprzednie generacje konsol i ich startowe gry, sięgając pamięcią aż do urządzeń SEGA Mega Drive/Genesis. Jest to oczywiście wynik przesunięcia premiery Halo Infinite na przyszły rok.

Co więcej, nadchodzące gry na wyłączność nazywane są przez Gardenera głupim marketingowym chwytem, gdyż tak naprawdę pojawią się one na innych platformach i na Xbox Series X otrzymają jedynie czasową wyłączność (patrz Psychonauts 2 czy S.T.A.L.K.E.R. 2).

W zestawieniu z potwierdzonymi produkcjami zmierzającymi na PS5, takimi jak Horizon Forbidden West czy God of War Ragnarok, rzeczywiście nie wygląda to dobrze. Zgadzacie się z opinią Forbesa na temat Xboxa Series X? Dajcie znać w komentarzach

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje