Football Manager: Które kluby są najbogatsze?

​Gra "Football Manager 2023" zadebiutowała na rynku 8 listopada. Gracze z niecierpliwością czekali na najnowszą odsłonę najbardziej realistycznego menadżera piłkarskiego na rynku gier wideo. Produkcja zbiera początkowo bardzo dobre oceny u recenzentów i graczy. Jakie kluby będą najbogatsze w tej części słynnej serii?

Pozytywne głosy po premierze "FM 23"

8 listopada na "pecetach" oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S  (posiadacze PlayStation muszą jeszcze chwilę poczekać) debiutuje "Football Manager 2023". Tytuł od wielu lat ma wielkie grono oddanych fanów. Gra jest najbardziej realistycznym symulatorem prowadzenia klubu piłkarskiego.

W jej ramach możemy zajmować się wieloma sektorami klubu piłkarskiego. Tworzymy własny sztab szkoleniowy, sieć skautingową, budujemy relację z piłkarzami i mamy wpływ nawet na ceny biletów czy stadion oraz jego pojemność. Budujemy także relacje z zawodnikami naszej drużyny. Nowa gra od Sports Interactive zbiera bardzo dobre oceny wśród recenzentów oraz pierwszych użytkowników.

Reklama

Według różnych serwisów, jest to najbardziej realistyczna i wciągająca część w historii serii. To zapowiada kolejny sukces tego projektu. Można śmiało stwierdzić, że jest to znacznie lepiej oceniana gra od serii "FIFA", choć ich założenia są zupełnie inne, a łączy te gry futbol.

Dla tego z pewnością można stwierdzić, że najnowszy "FM" znajdzie po raz kolejny miliony wielkich fanów, którzy spędzą przy tytule mnóstwo godzin. Dla fanów piłki nożnej nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż przejęcie ukochanego klubu, który doprowadzimy na szczyt, po drodze restrukturyzując i unowocześniając różne jego obszary.

Jakie zespoły otrzymają najwyższe budżety? Które z nich będą mogły przeprowadzić najbardziej okazałe transfery? O tym przeczytacie poniżej.

Zaskakująco niskie budżety klubowe, ale jest na to wytłumaczenie

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że czołowe kluby na świecie operują ogromnymi kwotami pieniężnymi. Głośne transfery Erlinga Haalanda do Manchesteru City czy Sadio Mane do Bayernu Monachium tylko to potwierdzają. Jednak życie prawdziwe różni się mocno od tego wirtualnego. Budżety klubów w "Football Manager 2023" są zaskakująco niskie. Jak one konkretnie się prezentują i jaki jest powód niższych kwot?

Najbogatszym klubem jest Real Madryt. Twórcy oszacowali budżet "Królewskich" na poziomie 103 milionów funtów. Jest są oczywiście znacznie mniejsze pieniądze, niż wskazują na to realne możliwości stołecznego klubu z Hiszpanii. Drugie miejsce zajmuje Manchester City ze 102 milionami funtów. Trzecie miejsce może zaskakiwać, gdyż jest to...Brighton How & Albion, w którym występują Jakub Moder czy Kacper Kozłowski. Brytyjski zespół ma oszacowane finanse na poziomie 70 milionów funtów.

Czym podyktowane są zaniżone kwoty niż względem rzeczywistości? Otóż studio Sports Interactive bierze pod uwagę minione okienko transferowe. Jeśli dany klub wydał dużą kwotę pieniędzy na nowych zawodników, to z miejsca dysponuje znacznie szczuplejszym portfelem. Zmieni się to po rozegraniu pierwszego sezonu, gdy na konta wpłyną pieniądze za sukcesy w lidze krajowej czy europejskich pucharach (jeśli nasz klub będzie tam występował). Zatem budowanie składu wydaje się być dużym, ale jednocześnie interesującym wyzwaniem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy