Football Manager 2024 z przełomowymi prawami do ligi. Tego jeszcze nie było

Football Manager to najbardziej realistyczny symulator prowadzenia zespołu piłkarskiego. Wcielając się w managera mamy wpływ na wiele procesów decyzyjnych w klubie. Musimy zarządzać morale zespołu, finansami, możemy także rozbudowywać sztab szkoleniowy, a także mamy wpływ na pojemność stadionu oraz wiele innych aspektów. Jednak w produkcji do tej pory była niewielka liczba licencjonowanych lig i klubów. Teraz do gry trafiają prawa na bardzo ważne rozgrywki ligowe.

Football Manager od 20 lat nie odstaje poziomem

Seria Football Manager powstała w 2004 roku. Od tego czasu ma wielkie grono oddanych fanów. Gra jest najbardziej realistycznym symulatorem prowadzenia klubu piłkarskiego. W jej ramach możemy zajmować się wieloma sektorami klubu piłkarskiego. Tworzymy własny sztab szkoleniowy, sieć skautingową, budujemy relację z piłkarzami i mamy wpływ nawet na ceny biletów czy stadion oraz jego pojemność. Budujemy także relacje z zawodnikami naszej drużyny. Tego typu działania pozwalają nam wczuć się w bycie budowniczym klubu piłkarskiego.

Niestety, gra nie posiadała do tej pory wielu licencji na prawdziwe rozgrywki ligowe czy nawet na pojedyncze kluby. Większość z nich było fikcyjnych, lecz gracze znajdowali na to bardzo dobry sposób. Otóż w sieci można znaleźć wiele modów, które wprowadzają do gry oryginalne nazwy klubów, herby, ligi, a nawet zdjęcia piłkarzy, które można wgrać do Football Managera.

Reklama

Z tego sposobu tysiące graczy korzystało, by jeszcze bardziej czuć realizm w prowadzeniu ulubionego zespołu. Niektóre mody pozwalają nawet na grę w najniższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Teraz twórcy ogłosili pozyskanie bardzo istotnej licencji. Mowa o według wielu - najlepszej piłkarskiej lidze świata.

Twórcy Football Managera pozyskali bardzo ważne prawa

W poniedziałkowe popołudnie w sieci ogłoszono zawarcie bardzo istotnej umowy. Twórcy Football Manager 2024 podpisali porozumienie z angielską Premier League, na mocy którego te rozgrywki pojawią się w pełni w najnowszej produkcji. Jest to spore zaskoczenie, gdyż akurat ta liga wydawała się być jedną z najtrudniejszych do pozyskania. Premier League od wielu lat cieszy się ogromnym prestiżem, w związku z czym cena za pozyskanie praw jest bardzo wysoka.

Twórcy deklarują, że w grze pojawi się 20 w pełni licencjonowanych drużyn, prawdopodobnie wraz z ich stadionami. W komentarzach panuje wielki entuzjazm z powodu tego ogłoszenia. Gracze cieszą się, że w końcu nie będą musieli używać modyfikacji do tego, by móc cieszyć się z realistycznego prowadzenia zespołu w prestiżowej Premier League.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Football Manager
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy