FIFA 23: Raków pokonał Atalantę Bergamo? Symulacja nie pozostawia złudzeń

Raków Częstochowa w czwartek podjął Atalantę Bergamo w pierwszym w historii częstochowskiego klubu meczu w ramach rozgrywek Ligi Europy UEFA. Przed Polakami stoi bardzo trudne zadanie, gdyż Atalanta od kilku sezonów jest bardzo silną europejską marką. Jeden z youtuberów postanowił dokonać symulacji czwartkowego starcia. Jak mistrzowie Polski poradzili sobie na obcym terenie przeciwko czołowej drużynie ligi włoskiej?

Raków staje przed historyczną szansą w pucharach

Drużyna piłkarskich mistrzów Polski - Raków Częstochowa pierwszy raz zagra w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Debiut jednak nie będzie łatwy, gdyż częstochowianie zagrają przeciwko Atalancie Bergamo. Włoska drużyna w poprzednim sezonie Serie A zajęła wysokie, piąte miejsce, co świadczy o bardzo wysokiej klasie tego zespołu. W aktualnym sezonie piłkarze z Bergamo radzą sobie zdecydowanie gorzej. Po 4. kolejkach Atalanta plasuje się na dalekim, 10. miejscu.

Reklama

Raków radzi sobie lepiej, gdyż częstochowianie piastują 4. miejsce po rozegranych sześciu spotkaniach. To nie zmienia faktu, że Polacy oczywiście nie są faworytami meczu, ale w futbolu już niejednokrotnie widzieliśmy bardzo nieprzewidywalne rezultaty. Warto także dodać, że częstochowianie muszą radzić sobie w tym sezonie bez niekwestionowanego lidera formacji ofensywnej - Iviego Lopeza. Hiszpan doznał zerwania więzadeł krzyżowych jeszcze podczas okresu przygotowawczego. To jednak nie załamało piłkarzy Rakowa, którzy zdołali awansować pierwszy raz w historii do europejskich pucharów.

Jeden z youtuberów - EmkaTeam Games postanowił dokonać symulacji tego spotkania w grze FIFA 23. Jakim wynikiem zakończyło się wirtualne spotkanie, które zostanie rozegrane w czwartkowy wieczór?

Fantastyczna symulacja dla Rakowa

Pierwsze minuty były niezwykle wyrównane. Jednak to Raków jako pierwszy przełamał szyki defensywy i zdobył gola na gorącym, włoskim terenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła w 13. minucie popisał się Fran Tudor i piłka wylądowała wprost na głowie Deiana Sorescu, który głową umieścił piłkę w siatce.

Niestety prowadzenie mistrzów Polski nie utrzymało się zbyt długo. Już dziewięć minut później świetny rajd wykonał Ademola Lookman. Nigeryjczyk podał piłkę do doświadczonego Luisa Muriela, a ten zgubił krycie i bez większych kłopotów strzelił celnie do bramki. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do wirtualnej drużyny Rakowa. W 37. oraz 41. minucie podyktowane przez arbitra rzuty karne dla Rakowa wykorzystał Bartosz Nowak i tym samym Polacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Można śmiało stwierdzić, że mecz był festiwalem rzutów karnych. Po wznowieniu gry w drugiej połowie przed szansą gola z jedenastu metrów stanął Lookman, ale szanse na trafienie przekreślił bramkarz "Medalików, rzucając się w odpowiedni róg bramki. W kolejnych minutach mecz w grze FIFA 23 się bardzo mocno wyrównał i do końca spotkania nie padło już żadne trafienie. Raków w tej symulacji wygrał w Bergamo 3:1, co w czwartkowy wieczór byłoby fantastycznym rezultatem. Pierwszy gwizdek w Lombardii usłyszymy już o godzinie 21:00.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Raków Częstochowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy