FIFA 23: Gracze spędzili w grze już prawie 16 miliardów minut

​EA Sports chwali się, że ich najnowsza odsłona serii piłkarskiej to od momentu premiery 1,7 miliarda rozegranych meczów i prawie 16 miliardów minut graczy w grze.

Od premiery FIFA 23 minęły dokładnie 23 dni - jak chwali się EA Sports, od tego momentu gracze spędzili w niej już blisko 16 miliardów minut. To ponad 266,5 miliona dni lub 730,5 tysięcy lat. Gdyby przyjąć, że w najnowszą FIFĘ zagrał każdy na kuli ziemskiej, co jest oczywiście niemożliwe, oznaczałoby to, że każdy zagrał w nią przynajmniej około 20 minut. Powyższe liczby przekładają się też na 1,7 miliarda rozegranych od premiery spotkań, w których łącznie padło 4,3 miliarda goli. To tylko obrazuje jak potężna marką jest FIFA i jak bardzo przykuwa graczy do telewizorów i monitorów.

Reklama

FIFA 23 grą jedyną w swoim rodzaju?

Niedawno autorzy gry pochwalili się jeszcze jednym wynikiem, drobnym rekordem. Okazuje się, że FIFA 23 uzyskała najlepszy wynik w historii marki, pierwszego tygodnia po premierze zdobywając aż 10,3 miliona graczy.

Sam Kerr strzałem w dziesiątkę?

Z innych ciekawostek o grze, Sam Kerr z kobiecej drużyny Chelsea, która pojawia się na okładce gry, jest najczęściej wybieraną piłkarką w grze. Oprócz niej, gracze decydują się na rozgrywanie meczów postaciami Fran Kirby oraz Marie-Antoinette Katoto. Natomiast w męskiej piłce najpopularniejsi i najczęściej wybierani są Marcus Rashford, Kylian Mbappé oraz Darwin Núñez.

Przyszłość serii

Tegoroczna edycja była ostatnią pod nazwą FIFA - wkrótce pojawi się w niej jeszcze dodatek związany z Mistrzostwami Świata w Katarze (który EA Sports już nieco nierozważnie umieściło w aktualizacji), a od przyszłego roku drogi kanadyjskiego studia oraz federacji piłkarskiej rozejdą się. Kolejne edycje gry będą wydawane już pod szyldem EA Sports FC.

A może przyznacie się w komentarzach - ile czasu sami już spędziliście na wirtualnych boiskach? Jeśli natomiast nie mieliście jeszcze takiej okazji, może przekona was do tego nasza recenzja FIFA 23.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy