FIFA 23: Amerykańska piłkarka krytykuje twórców gry. Chodzi o wygląd postaci

​Sydney Leroux to jedna z amerykańskich piłkarek. Była reprezentantka Stanów Zjednoczonych wystosowała apel do twórców FIFA 23. Poruszyła temat jej budowy ciała, jaka została przedstawiona w grze od kanadyjskiego studia.

Wygląd zawodników w FIFA bywa kontrowersyjny

Wygląd piłkarzy i piłkarek w grach z serii FIFA bywa sprawą często kontrowersyjną. Szczególnie podczas pierwszych tygodni od premiery kwestia wyglądu bywa niedopracowana. Zdarza się, że nawet znane gwiazdy futbolu nie mają wizerunków podobnych do siebie w rzeczywistości. Tak było kilka lat temu w przypadku Francka Ribery’ego, czy przez dłuższy czas z Frenkiem de Jongiem z FC Barcelony. O ile Francuz szybko otrzymał aktualizacje swojego wizerunku, tak holenderski pomocnik musiał czekać bardzo długo na to, by jego twarz została zeskanowana.

Reklama

W tym drugim przypadku nie bez znaczenia był fakt, że FC Barcelona nie jest klubem partnerskim EA Sports, a Katalończycy takowe partnerstwo podpisane mają z konkurencją Kanadyjczyków, czyli z japońskim producentem gier wideo - KONAMI. Być może właśnie dlatego "Duma Katalonii" została potraktowana odrobinę "po macoszemu".

Teraz światło dzienne ujrzała sytuacja z udziałem Sydney Leroux - jednej z amerykańskich piłkarek drużyny Angel City FC. Mistrzyni Świata z 2015 roku i złota medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2012 r roku z amerykańską drużyną, wystosowała w mediach społecznościowych apel do twórców z Kanady.

Amerykańska piłkarka krytykuje swój wygląd w grze

Napastniczka Angel City FC narzeka na stworzenie modelu jej postaci w FIFA 23. Najbardziej kontrowersyjnym aspektem wyglądu jest biust. Leroux apeluje do twórców, by pomniejszyli biust wirtualnemu modelowi jej postaci. Sprawa stała się bardzo głośna w mediach, gdyż jest to bardzo nietypowa prośba.

Zazwyczaj zawodnicy uskarżali się na bardzo słaby poziom wykonania twarzy, a nie reszty ciała. Nie wiadomo, czy twórcy FIFA 23 jakkolwiek zareagują na ten apel. Istnieją jednak spore szanse, że w jednej z aktualizacji wygląd modelu postaci piłkarki zostanie zmodyfikowany do akceptowalnego przez nią stanu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy