Reklama

Ferrari Vision GT kolejnym samochodem stworzonym na potrzeby Gran Turismo

​Futurystycznie wyglądający pojazd z czarnym rumakiem na masce trafi do gry już 23 grudnia.

W sieci pojawiło się krótkie video, prezentujące Ferrari Vision GT, samochód, który istnieje tylko w postaci cyfrowej i został stworzony na potrzeby serii Gran Turismo. Futurystyczny pojazd powinien trafić do najnowszej odsłony kultowych wyścigów 23 grudnia.

Samochód pojawił się jako element obchodów Gran Turismo World Finals, które odbywały się w miniony weekend w Monte Carlo i łączyły się z 25-leciem powstania serii. Cyfrowy concept car był tworzony przez dwa i pół roku przez projektantów Ferrari i ma prezentować wizję przyszłości według włoskiego producenta samochodów. W powstanie projektu zaangażowany był każdy dział Ferrari, szczególnie ludzie odpowiedzialni za aerodynamikę oraz inżynierię. Ich celem było przedstawienie wizji supersamochodu przyszłości, może nawet w lekkim stopniu zaprzeczenie wszystkiego, co wiemy do tej pory o samochodach.

Reklama

Projektanci zaprezentowali także dane techniczne pojazdu. Pod maską Ferrari Vision GT podwójnie doładowana trzylitrówka V6, która osiąga 1030 KM mocy i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo auto posiada trzy elektryczne silniki, które generują dodatkowe 326 KM i podnoszą moment obrotowy do 1100 Nm. Ferrari chwali się, że to cudo techniki pozwala rozpędzić się do 100 km/h w czasie poniżej dwóch sekund i osiągnąć prędkość maksymalną powyżej 350 km/h.

Reakcja fanów, zarówno marki jak i gry, jest bardzo mieszana, ale przeważają... głosy negatywne. Pojawiło się co prawda kilka opinii, które chwalą projekt za oryginalny design, ktoś nawet ma nadzieję, że auto podzieli los kilku innych concept carów i stanie się prawdziwym samochodem, który będzie można zobaczyć na drogach.

Jednak większość osób komentujących prezentację pojazdu w social mediach nie wydaje się być specjalnie pod wrażeniem. Wielu wolałoby gdyby w grze pojawiło się po prostu więcej już istniejących modeli Ferrari. Graczom brakuje chociażby Ferrari 296 GT3 ‘22 oraz Ferrari 499P ‘22. Kilka innych osób zwróciło też uwagę, że Vision GT w niczym nie przypomina aut, z których Ferrari słynie, za wyjątkiem logo na masce i przetłoczeniami w okolicach drzwi.

Zapewne więcej różnorodnych opinii na temat pojazdu pojawi się, gdy ten już oficjalnie trafi do gry. Samochód będzie dostępny w wersjach dla PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy