Ferdynand Kiepski w Dark Souls? Takiego połączenia jeszcze nie widzieliście

Świat według Kiepskich to jeden z najważniejszych seriali komediowych w polskiej telewizji. Perypetie tytułowej rodziny Kiepskich oglądane były przez miliony Polaków. Teraz jeden z youtuberów postanowił przenieść to uniwersum do... japońskiej gry wideo.

Świat według Kiepskich stał się legendarnym polskim serialem

Świat według Kiepskich to jeden z najbardziej ikonicznych polskich seriali przełomu XX oraz XXI wieku. Nieco kontrowersyjny w swojej tematyce serial Telewizji Polsat szybko stał się hitem nad Wisłą. Z głównym bohaterem - Ferdynandem Kiepskim - mogło się identyfikować wielu Polaków, mających podobne codzienne problemy. Przez ponad dwie dekady rodzina tytułowych Kiepskich, ich sąsiedzi i inne postacie bawili miliony Polaków zgromadzonych przed telewizorami.

Emisja serialu trwała od 1999 aż do 2022 roku. Tym samym był to jeden z najdłużej pokazywanych polskich seriali w historii telewizji. Serial wprowadził do języka codziennego wiele zwrotów i związków frazeologicznych. Andrzej Grabowski, który wcielił się w postać Kiepskiego stał się kojarzony z tą rolą przez wiele długich lat. Pomimo tego, że w listopadzie ub. roku zakończono pokazywanie nowych epizodów serialu, ten nadal żyje w pamięci widzów.

Reklama

Jeden z youtuberów postanowił dokonać nietypowego zabiegu. Otóż umieścił wspomnianego Ferdynanda Kiepskiego do jednej z najsłynniejszych i najtrudniejszych gier wideo wydanych w ostatnich latach. Mowa o Dark Souls.

Ferdynand Kiepski w słynnej grze wideo

Dark Souls to tytuł, który współtworzy specyficzny gatunek gier wideo - soulslike RPG. Produkcja japońskiego studia FromSoftware cechuje się wyjątkową trudnością i z reguły należy wykonać wiele prób, by pokonać poszczególne poziomy, a na końcu ukończyć grę. Ta cecha charakterystyczna sprawiła, że Dark Souls zyskało wielką sławę na całym świecie. Japońska produkcja stała się ogólnoświatowym hitem. Jak już wspomnieliśmy, jeden z twórców internetowych umieścił Kiepskiego właśnie w tym tytule.

Nagranie trwa niespełna trzy minuty. Widzimy na nim Kiepskiego, który porusza się po świecie Dark Souls w charakterystycznych dla siebie ubraniach. W ramach tego uniwersum spotyka innych bohaterów Świata Według Kiepskich. Postać, w którą wcielił się Grabowski spotyka m.in. Mariana Paździocha - serialowego sąsiada, granego przez zmarłego w 2021 roku Ryszarda Kotysa i prowadzi z nim dialog. W przeróbce widzimy kilka fragmentów zaczerpniętych z serialu, które świetnie pasują do konwencji gry.

Trzeba przyznać, że "Kiepscy" wrócili w tym nagraniu w świetnej formie i można się spodziewać, że tego typu filmy będą powstawały znacznie częściej. Polsat zakończył już produkcję kolejnych sezonów ŚwK, lecz dzięki takim projektom, serial będzie przypominany kolejnym pokoleniom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dark Souls III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama