Reklama

Farmville 3 - powrót kultowej gry przeglądarkowej

​Jeśli myśleliście, że zerwaliście na dobre z serią FarmVille, to poczekajcie tylko na premierę trzeciej części. Firma Zynga właśnie ją zapowiedziała.

FarmVille to jeden z największych przebojów wśród gier przeglądarkowych w historii. Premiera tej farmerskiej, społecznościowej produkcji miała miejsce w 2009 roku, a już w marcu 2010 jej twórcy chwalili się liczbą 83,76 miliona aktywnych użytkowników w miesiącu. Średnia dzienna liczba graczy sięgnęła astronomicznych 34,5 miliona. FarmVille przez ponad dwa lata okupowało pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych gier w portalu Facebook. Jej cykl życia zakończył się wraz z końcem 2020.

Co prawda jej kontynuacja, wydana we wrześniu 2012 roku, nie poradziła sobie już aż tak dobrze, ale dotarła na 42. pozycję na liście najchętniej ogrywanych tytułów w portalu Marka Zuckerberga, co też należy uznać za bardzo przyzwoity wynik.

Reklama

FarmVille to w dalszym ciągu na tyle mocna marka, że zapowiedź trzeciej odsłony momentalnie wywołała duże zainteresowanie wśród graczy zainteresowanych rozrywką z poziomu przeglądarki internetowej. Jednak należy od razu zaznaczyć, że "trójka" powstaje przede wszystkim jako produkcja mobilna. Gra będzie dostępna od 4 listopada na smartfonach oraz tabletach z iOS-em oraz Androidem, jak również na MacBookach.

W Farmville 3 ponownie zajmiemy się rozwijaniem gospodarstwa rolnego. W grze pojawi się ponad 150 gatunków zwierząt, które będziemy mogli hodować oraz sprzedawać na rynku. Nie zabraknie wśród nich nowości, takich jak alpaki czy tygrysy. Autorzy przygotowali także zmienne warunki pogodowe. W "trójce" ponownie wystąpi Marie, a wraz z nią trzydziestu pomocników o zróżnicowanych umiejętnościach.

W sieci pojawiły się już pierwsze materiały z Farmville 3, w tym krótki zwiastun, zawierający pojedyncze ujęcia z rozgrywki. Widać na nich, że gra została wzbogacona o wyraźnie atrakcyjniejszą oprawę od swoich poprzedniczek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje