Fanowski trailer GTA 6 podbija sieć. Nawet Rockstar Games tego nie przebije?

Youtuber "12th Hour" zaprezentował swoje ostateczne dzieło, którego fani nie mogli się w ostatnich tygodniach doczekać. W sieci pojawił się fanowski zwiastun gry Grand Theft Auto 6. Film wygenerował ogromne zamieszanie, a Internauci rozpływają się wręcz nad tym autorskim projektem.

GTA 6 to najbardziej wyczekiwana gra na rynku, o której bardzo regularnie słyszymy kolejne mniej i bardziej potwierdzone doniesienia. Niestety producenci z Rockstar Games niezbyt ochoczo dzielą się postępami prac nad tym tytułem, przez co jeśli o tej produkcji faktycznie słyszymy, to są to głównie plotki i nieoficjalne informacje.

Reklama

YouTuber stworzył własną wersję najbardziej wyczekiwanej gry na świecie

Utalentowany youtuber działający pod pseudonimem "12th Hour" postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, by skomponować bardzo ambitny i unikalny nawet jak na obecne standardy projekt. Rzeczony twórca stworzył autorską wersję GTA 6, bazując na technologii Unreal Engine 5. Z kolei do modelowania wykorzystał znane oprogramowanie o nazwie Blender.

Kreatywny internauta o toku prowadzenia swoich prac informował na bieżąco w postaci filmów umieszczanych na swoim kanale. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy opublikował on trzy około 10-minutowe filmy opisujące postępy swoich prac. Łącznie produkcje te zebrały blisko 10 mln wyświetleń, więc możemy mówić o naprawdę chętnie oglądanych dziełach.

"12th Hour" bardzo sumiennie podszedł do tego projektu. W pierwszym filmie ukazał realistyczne modele stworzonych przez siebie postaci, gdzie skrupulatna praca wykonana została nawet przy takich elementach jak gałki oczne czy stopy.. Dodatkowo wyznał, że udało mu się odtworzyć realistyczną mapę Miami z wiernie przedstawionymi lokacjami. Co ciekawe, za paczkę z modelami mapy zapłacił jedynie... 16 dolarów.

To jednak nie koniec. Jego autorska wizja GTA 6 przewiduje także realistycznie wyglądające apartamenty, a także funkcjonowanie pościgów policyjnych, bo przecież seria Grand Theft Auto od wielu lat związana jest z tą właśnie mechaniką. Dodatkowymi smaczkami tego projektu są wykończenia budynków. "12th Hour" wyznał, że zależało mu na tym, by stworzyć klimatyczne garaże czy więzienie inspirowane scenami z kultowego serialu Prison Break.

Skoro są garaże, to muszą być także samochody. O realistycznie poruszające się pojazdy wspomniany twórca także zadbał z należytą pieczołowitością. Przy okazji dodać należy, iż na jednym z jego filmów mamy demonstrację modelowania motocykli, które w tym dziele oczywiście także stanowią filar rozgrywki.

Zwiastun autorskiego GTA 6 zapiera dech w piersiach

Finalnie po 200 dniach pracy, co przyznaje sam twórca, w sieci zadebiutował oficjalny fanowski zwiastun tego dzieła. Na ponad dwuminutowym filmie widzimy podsumowanie wszystkiego, co udało się stworzyć przez ponad pół roku wzmożonego działania.

Trailer prezentuje lot odrzutowcem, kilka obrazków i zbliżeń na zaprojektowane Vice City, wyścigi uliczne superszybkimi samochodami, a także wspomniane wcześniej więzienne sceny. Wszystko to oprawione zostało płynnymi, naprawdę realistycznymi animacjami i ścieżką dźwiękową, która dodaje jeszcze więcej klimatu tej produkcji.

W sekcji komentarzy pojawiło się wiele pozytywnych wpisów chwalących ten autorski zwiastun. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to jedno z najbardziej ambitnych fanowskich gamingowych dzieł w historii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama