Reklama

Fall Guys: Ultimate Knockout najczęściej pobieraną grą w historii PS Plus

​Sony zdradziło, że Fall Guys: Ultimate Knockout jest najczęściej pobieraną grą w historii PS Plus. Projekt autorstwa Mediatonic zdołał pokonać w tym wyścigu masę wysokobudżetowych propozycji udostępnianych w przeszłości w ramach usług japońskiego przedsiębiorstwa.

Fall Guys: Ultimate Knockout to gra, która zdołała skutecznie zamieszkać w tym roku w branży i cieszy się ogromną popularnością przebijając tytuły takie jak Valorant, Grand Theft Auto V czy Counter-Strike: Global Offensive. Produkcja o nietypowych ludzikach jest dostępna nie tylko na PC, ale również na PlayStation 4, na którym trafiła do oferty PS Plus, w efekcie każdy abonament tej usługi mógł ją pobrać bez żadnych opłat.

Teraz jak zdradziło Sony było to ogromne rozdawnictwo, które przyciągnęło uwagę rekordowej ilości użytkowników. Fall Guys: Ultimate Knockout pokonał w tym wyścigu masę różnych wysokobudżetowych hitów stając się najczęściej pobieraną grą w PS Plus. Niestety japoński producent nie zdradził statystyk liczby pobrań.

Reklama

Wiemy jednak, że zaraz po udostępnieniu battle royala w zabawie wzięło udział 120 tysięcy osób (później było to ponad 1,5 mln). Sony zapewne nie przesadza ogłaszając gigantyczny sukces, o którym świadczy chociażby fakt, że w momencie premiery w PS Plus występowały problemy z dostaniem się do serwerów gry zaś opcja założenia nowego konta została przez deweloperów tymczasowo dezaktywowana.

Fall Guys: Ultimate Knockout jest produkcją nastawioną na zmagania dla maksymalnie 60 graczy, którzy sterują postaciami przypominającymi fasolki. Podczas rozgrywki otrzymujemy szereg plansz ze zróżnicowanymi zadaniami do wykonania np. bierzemy udział we wspinaczce na górę czy utrzymujemy równowagę na deskorolce. Każdy wyścig po wygraną podzielono na rundy, po których część użytkowników odpada z dalszego biegu. Całość nastawiona jest na wieloosobowy w tym kooperacyjny charakter zabawy.

Warto wspomnieć, że Fall Guys: Ultimate Knockout okazał się hitem też na komputerach znajdując się tuż po debiucie na liście bestsellerów Steam i sprzedając się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy co na tak krótki okres po premierze jest wynikiem naprawdę imponującym. Dodatkowo Fall Guys na Twitchu oglądano łącznie przez 23 mln godzin. Z innych statystyk warto jeszcze wspomnieć, że gracze zginęli w grze 60 milionów razy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy