Reklama

Fall Guys Mobile to oszustwo. Autorzy ostrzegają graczy

​W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o Fall Guys: Mobile, które jak zapewniają sami twórcy nie istnieje i jest klasycznym oszustwem.

Fall Guys: Ultimate Knockout to jedna z najpopularniejszych obecnie gier, która wzrost zainteresowania zawdzięcza głównie dzięki kampanii reklamowej przeprowadzonej przez popularnych streamerów na Twitchu. Oczywiście nie oznacza to, że sam dość nietypowy tytuł skupiający się na sieciowej rywalizacji śmiesznie wyglądających ludzików jest zły, ponieważ doceniło go wielu graczy.

Na popularności gry najwyraźniej chcą skorzystać oszuści promujący mobilne wydanie battle royala, które o czym zapewniają deweloperzy nie istnieje.

W poście opublikowanym na Twitterze ekipa ze studia Mediatonic zapewniła, że Fall Guys: Ultimate Knockout opublikowano wyłącznie na komputerach oraz PlayStation 4 więc Fall Guys: Mobile pozostaje klasyczną ściemą.

Reklama

Wprawdzie na YouTube można zobaczyć materiały pochodzące z fikcyjnej wersji gry ukazujące nawet osobę, która ma w nią grać, ale jak podkreślają autorzy film przedstawia wyłącznie człowieka dosłownie odtwarzającego materiał wideo pochodzący z produkcji.

Klip zawierał też odnośnik do witryny o nazwie fallguysmobile.com, która nie jest w żaden sposób powiązana z twórcami gry. Oficjalna strona FallGuys.com. Nie jest to pierwsze tego rodzaju oszustwo z kolei inne dotyczyło wyczekiwanego przez graczy polskiego Cyberpunka 2077.

W tym przypadku wykorzystując mailowy phishing zapraszano użytkowników do oczywiście nieistniejącej bety strzelanki CD Projekt RED, o czym poinformowało samo studio przestrzegając społeczność przed klikaniem w tego rodzaju odnośniki. Zaznaczono też, że nie są planowane oficjalne testy Cyberpunka 2077.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Fall Guys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje