Fable Legends w koszu

Smutne wieści dla użytkowników systemu Microsoftu - konsoli Xbox One. Niespodziewanie firma ogłosiła, że przerywa prace nad Fable Legends i zamyka Lionhead Studios.

Lionhead Studios idzie do kasacji. Microsoft chce skupić się na rozwijaniu marek, które cieszą się największą popularnością wśród fanów i są przez nich najbardziej pożądane. Fable najwyraźniej już nie należy do tego grona.

"To nie były łatwe decyzje, a ich podjęcie nie przyszło nam lekko, nie odzwierciedlają one również naszego zdania na temat zespołów (zamknięto także studio Press Play) - mamy szczęście, że posiadamy talent, kreatywność i oddanie ludzi z tych ekip. W ciągu ostatniej dekady Lionhead Studios oczarowało miliony fanów serią Fable" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Przypominamy, że trwają obecnie testy beta Fable Legends. Co ciekawe, nie zostaną one przerwane. Studio Lionhead ogłosiło na oficjalnym forum gry, że potrwają do 13 kwietnia. Microsoft zapowiedział, że pomoże członkom zespołu, w znalezieniu nowej pracy.

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo
Dowiedz się więcej na temat: Xbox One

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy