Elon Musk może stworzyć własną konsolę do grania? Miliarder zabrał głos

W ostatnim czasie Elon Musk był na ustach wielu. Wszystko przez dosyć pogmatwaną sytuację związaną z ewentualnym wykupem Twittera. Teraz właściciel Tesli odniósł się do koncepcji stworzenia własnej konsoli do grania.

Konsola do grania od samego Elona Muska?

Zastanawialiście się kiedyś, jak mogłaby wyglądać branża gier wideo, gdyby swój majątek zaczął w nią silnie inwestować ekscentryczny miliarder i jednocześnie najbogatszy człowiek chodzący po naszej planecie, czyli sławny Elon Musk?

Nie od dziś wiadomo, że dyrektor m.in. SpaceX, szef Tesli i twórca PayPala od wielu lat interesuje się grami wideo. Przez pewien czas Musk używał grafiki z gry Deus Ex jako zdjęcia profilowego w swoich mediach społecznościowych. Kilka miesięcy temu wyraził wiele pochlebnych słów odnośnie produkcji Elden Ring. Z kolei w lutym bieżącego roku miliarder pozytywnie wypowiedział się o rodzimej produkcji Cyberpunk 2077, co zainicjowało wzrost akcji polskiej spółki CD PROJEKT RED.

Reklama

Podczas "Full Send Podcast" Elon Musk odniósł się również do ciekawej koncepcji prowadzących audycji. Właściciel Tesli zapytany został, czy nie myślał o tym, by zainwestować pieniądze i stworzyć swoją własną konsolę do grania, która mogłaby konkurować z Xboksem od MicrosoftuPlayStation od Sony czy z przenośnymi urządzeniami od Nintendo.

Musk bardzo szybko skwitował krótkim: "nie", dodając jednocześnie, że konsole w tym momencie to w zasadzie komputery osobiste. Przedsiębiorca stwierdził również, że wprowadzenie nowej konsoli nie wniosłoby raczej wartości dodanej względem tego, co możemy uświadczyć na aktualnym rynku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy